1. HABERLER

  2. SPOR

  3. YDÜ Türkiye Kupası’na talip
 YDÜ Türkiye Kupası’na talip

YDÜ Türkiye Kupası’na talip

Yakın Doğu Üniversitesi, Türkiye Basketbol Federasyonu Kadınlar Türkiye Kupası 8’li Final karşılaşmalarına ev sahipliği yapmaya hazır olduğunu açıkladı.

A+A-

Yakın Doğu Üniversitesi (YDÜ) RA25 Kapalı Spor Salonu 24-28 Aralık tarihlerinde ülkemizde yapılması düşünülen Türkiye Basketbol Federasyonu Kadınlar Türkiye Kupası 8’li Final karşılaşmalarına ev sahipliği yapmaya hazır olduğunu açıkladı.

YDÜ’den yapılan açıklamaya göre; YDÜ’nün 25. kuruluş yıldönümünde ülke ve dünya sporuna hizmet vermek, sporu sevdirmek ve geliştirmek amacıyla uluslararası standartlarda yaratılan YDÜ-RA25 Kapalı Spor Salonu’nun, 24-28 Aralık tarihlerinde ülkemizde yapılması düşünülen Türkiye Basketbol Federasyonu Kadınlar Türkiye Kupası 8’li Final karşılaşmalarına ev sahipliği yapmaya hazır olduğu bildirildi.

Atamtürk: “Karşılık almadan ev sahipliğine hazırız”
Açıklamada YDÜ Sağlık Kültür ve Spor Dairesi Başkanı Yrd. Doç. Dr. Hakan Atamtürk’ün Yakın Doğu Üniversitesi’nin kuruluş misyonunun bir gereği olarak uluslararası standartlarda yapılandırılan YDÜ-RA25 kapalı spor salonu kompleksinin 24-28 Aralık tarihlerinde ülkemizde yapılması düşünülen Türkiye Basketbol Federasyonu Kadınlar Türkiye Kupası 8’li Final karşılaşmalarına herhangi bir karşılık almadan ev sahipliği yapmaya hazır olduğu söylediği vurgulandı.

“Son derece önemli bir fırsat”
Atamtürk, “24-28 Aralık tarihleri arasında  ülkemizde yapılması düşünülen, Türkiye ve Avrupa Euroleague Kadınlar Şampiyonu Galatasaray Odeabank, lig ve Avrupa İkincisi Fenerbahçe, Euroleague ekibi Abdullah Gül Üniversitesi, Adana ASKİ, Botaş, Orman Gençlik, Mersin BŞB ve İstanbul Üniversitesi BGD takımlarının katılacağı Türkiye Basketbol Federasyonu Kadınlar Türkiye Kupası 8’li Final karşılaşmalarının KKTC’de gerçekleştirilmesi devletimiz ve ülke sporumuz adına son derece önemli bir fırsat olduğu kadar üniversitelerimizin de Türkiyemizde adının daha fazla duyurulması için kaçırılmaması gereken bir şanstır”dedi.

Bu haber toplam 1522 defa okunmuştur