1. HABERLER

  2. SPOR

  3. KOP başvuru bekliyor
KOP başvuru bekliyor

KOP başvuru bekliyor

Kıbrıs Futbol Federasyonu (KOP) Başkanı Kostakis Koutsokoumnis, Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu’nun (KTFF) üyelik başvurusunu beklediklerini belirtti

A+A-

YENİDÜZEN Spor Servisi

Kıbrıs Futbol Federasyonu’nun (KOP) Olağan Genel Kurul Toplantısı Limasol’da Le Meridien Otel’de gerçekleştirildi. KOP başkanı Kostakis Koutsokoumnis Genel Kurul’da yaptığı konuşmada Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu’nun (KTFF) yıl sonuna kadar Zürih’te imzalanan geçici anlaşma metni doğrultusunda kendilerine başvuru yapmalarını beklediklerini belirtti.

Koutsokoumnis “İmzalanan şey ilk günden beri nettir”
Genel Kurul’da üyelere yönelik bir konuşma yapan KOP Başkanı Kostakis Koutsokoumnis geride bırakılan bir yıllık süre hakkında bilgi verdi. KTFF ile 5 Kasım 2013 tarihinde Zürih’te imzalanan Kıbrıs’ta futbol için geçici anlaşma metnine de değinen KOP Başkanı, atılan imzaların tarihi bir anlaşma olduğuna vurgu yaptı. Koutsokoumnis “Kasım 2013’te Kıbrıslı Türklerle Zürih’te tarihi bir anlaşmaya imza attık. İmzaladımız şey ilk günden itibaren nettir. Anlaşma hem bizim hem de Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu’nun genel kurulunda onaylanmıştır” dedi.

“Maddelerde değişiklik söz konusu değil”
“Anlaşmanın hayata geçebilmesi için atılacak ilk adım, KTFF’nin KOP’a yapacağı üyelik başvurusudur” diyen Koutsokoumnis “Zürih’te atılan imzaların ardından konunun aydınlığa kavuşturulması açısından KTFF ile birkaç gayri resmi görüşmemiz olmuştur ancak geçici düzenleme metninin maddeleri ile ilgili olarak herhangi bir değişiklik söz konusu değildir. Yıl tamamlanmadan önce KTFF’nin bize başvuruda bulunacağını tahmin ediyoruz” diye konuştu.

Bu haber toplam 2073 defa okunmuştur