1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Girne Üniversitesi’ne bağlı hava sporları okulu kuruldu
Girne Üniversitesi’ne bağlı  hava sporları okulu kuruldu

Girne Üniversitesi’ne bağlı hava sporları okulu kuruldu

Kursa katılanlara sertifika ile lisansları Girne Üniversitesi Hava Sporları Okulu ile KKTC Hava Sporları tarafından verilecek.

A+A-

Girne Üniversitesi Senatosu’nun 6 Ağustos 2014 tarihinde gerçekleştirilen toplantısında, Girne Üniversitesi bünyesinde Hava Sporları Okulu kurulmasına karar verildi. Kurulan Hava Sporları Okulu Müdürlüğü’ne Görkem Bulunç atandı. İlk etapta, model uçak, yamaç paraşütü, motorlu yelken kanat kurslarının verileceği okulda, kurs kayıt ve kurs başlangıç tarihleri önümüzdeki günlerde açıklanacak.

Girne Üniversitesi (University Of Kyrenia) Basın ve Halkla ilişkiler Dairesi Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, Girne Üniversitesi ile KKTC Hava Sporları Federasyonu Yavrukuş ile yapılan “Bilimsel Danışmanlık ve Eğitim İşbirliği” protokolü çerçevesinde Hava Sporları okulu bünyesinde açılacak olan kurslar, Girne Üniversitesi ve Yavrukuş uzman eğitmenleri tarafından verilecek olup, kurs sonunda kursa katılanlara sertifika ile lisansları Girne Üniversitesi Hava Sporları Okulu ile KKTC Hava Sporları tarafından verilecek.

Girne Üniversitesi Hava Sporları Okulu Müdürü Görkem Bulunç yaptığı açıklamada Girne Üniversitesi bünyesinde Yavrukuş işbirliği ile kurulan Hava Sporları Okulu’nda, havacılığa ve hava sporlarına gönül veren herkese çeşitli kurslar düzenleyeceklerini belirterek, ülkemizde bu alanda yapılan kursları çeşitlendirmeyi hedeflediklerini vurguladı. Ülkemiz iklim koşullarının Hava sporlarına son derece elverişli olduğunu, ilk etapta açılacak olan model uçak, motorlu yelken kanat, yamaç paraşütü kurslarının ardından, ülkemizde bugüne kadar yapılamayan diğer  hava sporları kurslarının da açılacağının müjdesini verdi.

Girne Üniversitesi Hava Sporları Okulu ve açılan kurslarla ile ilgili detaylı bilgi www.kyrenia.edu.tr web sayfasından alınabilir

Bu haber toplam 1178 defa okunmuştur