1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. YALANMIŞ!
YALANMIŞ!

YALANMIŞ!

Doğu Akdeniz Doğa Koleji Direktörü ve Doğa Koleji Yurtdışı Okullar ve Uluslararası İlişkiler Koordinatörü Okan Dilik, 6 Temmuz itibarıyla resmi olarak başladıkları öğrenci kayıtlarında DAİ ve DAK öğrencilerinin yüzde 80 oranında kayıt yaptırdığını bildird

A+A-

“%80 TAMAM”

·        DİLİK: “DAİ VE DAK ÖĞRENCİLERİNİN YÜZDE 80’İ KAYIT YAPTIRDI”

·        “IGCSE, AS VE A LEVEL STANDARTLARINDAKİ EĞİTİMLER AYNI ŞEKİLDE DEVAM EDECEK”

Doğu Akdeniz Doğa Koleji Direktörü ve Doğa Koleji Yurtdışı Okullar ve Uluslararası İlişkiler Koordinatörü Okan Dilik, 6 Temmuz itibarıyla resmi olarak başladıkları öğrenci kayıtlarında DAİ ve DAK öğrencilerinin yüzde 80 oranında kayıt yaptırdığını bildirdi.

Yazılı açıklamasında, 6 – 12 Temmuz tarihleri arasında mevcut öğrenci kayıtlarının yenilemesini yaptıklarını ve 12 Temmuz tarihi itibarı ile de okullara dışarıdan yeni kayıt yaptıracak olan öğrencileri kabul etmeye başladıklarını  belirten Dilik, dışarıdan okul kaydı için başvuran veli sayısından da memnun olduklarını ve yakın zamanda bazı sınıfları sınırlı kontenjanlar nedeniyle  kapatmak durumunda kalacaklarını belirtti.

Dilik, halkın kayıtlara gösterdiği yoğun ilgiye teşekkür etti.

“MAHKEMEYE GİTMEYİZ DEMEDİK”

Doğa Koleji Yurtdışı Okullar ve Uluslararası İlişkiler Koordinatörü Dilik son dönemde gazetelerde yer alan bazı haberlerden son derece rahatsızlık duyduklarını da belirterek,  “Mahkemeye gitmeyeceğiz, kanunları tanımıyoruz gibi bir açıklama kesinlikle yapmadık” dedi.

Bu yazılanları spekülasyon olarak değerlendiren Dilik, “Doğa Koleji olarak Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin yasalarına ve mahkemeler tarafından kendilerine gelen ‘eğer İsterlerse’ katılma bildirimini büyük bir dikkat, özen ve yasalara her zamanki saygıları gereği  üstlerine düşeni taraf olmadan yerine getireceklerinden kimsenin şüphesinin olmaması gerektiğini” vurguladı.

ÖĞRETMEN ATAMALARI

Son dönemde önemle üzerinde durdukları diğer bir konunun da öğretmen alımları konusu olduğunu belirten Dilik, D.A.Doğa Koleji olarak 2011 – 2012 akademik yılı eğitim öğretim faaliyetlerini yürütecek personel konusunda büyük titizlik göstererek çalışmalarını tamamlamak üzere olduklarını kaydetti.

Dilik, kadrolarında öncelikli olarak DAİ ve DAK öğretim üyelerine yer verdiklerini ve bu sürecin sonunda yeni yıla ait öğretmen anlaşmalarını tamamlamak üzere olduklarını da belirtti.

IGCSE, AS VE A LEVEL

Dilik, halk arasında bazı odakların sürekli olarak dile getirdiği IGCSE, AS ve A Level standartlarındaki eğitimlerinin aynı şekilde bu güne kadar olduğu gibi başarı ile devam edeceğini ifade etti.

Bu konuya öncelik verdiklerini, yapılması gerekli olan tüm işlemlere hızla devam edildiğini anlatan Dilik, bu konudaki en önemli adımlardan biri olan Sınav Merkezi olma konusunda bugün British Council Kıbrıs Direktörü Heather Forbes ve Seda Selçuk Tanova ile olumlu görüşme yaptıklarını belirtti.

Dilik, görüşme sonucunda bu sistemlerin ( IGCSE – A LEVEL – AS LEVEL )  başta Gazimağusa olmak üzere ve çevresi için sınav merkezi olma hakkının Doğa Koleji’ne verilmesi için ilgili ve yetkililer tarafından hiçbir resmi sorunun  olmadığının belirtildiği, birkaç gün içerisinde de resmi iznin kendilerine yazılı olarak bildirileceğini vurguladı.

 

 


 

Bu arada DAÜ-SEN, Doğu Kolejleri yetkilisi Okan Dillik’in basın toplantısının ardından açıklama yaptı.  Öğrenci kayıtlarının Dillik’in açıkladığı gibi %80 değil %43 olduğunu ifade eden DAÜ-SEN, son sözün 18 Temmuz 2011 tarihinde konuyla ilgili kararını açıklayacak Yüksek İdare Mahkemesinin olduğunu açıkladı.

DAÜ-SEN BASIN AÇIKLAMASINI TAM METNİ

 

Bilindiği gibi ülke tarihimizin görmediği bir şekilde peşkeş çekilen kreş, ilkokul ve kolejimizin işgalcisi Doğalı Okan Dilik günlerdir öğrenci kayıtları için tüm Doğu Akdeniz Üniversitesi’nin imkanlarını kullanmakta, ilanlar vermekte, durmadan öğrencileri aramaktadır.  Buna rağmen işgalci Doğa şirketini büyük bir panik almış durumdadır. Çünkü halkımız öğrencilerini kayıt yaptırmamakta ısrarcıdır. Bugün alınan bilgilere göre Doğa, kukla Hükümet ve Rektörlük tarafından çaresiz bırakılan öğrencilerimizin ancak %43’ü kayıt yaptırmıştır. Doğa şirketinin dışarıdan öğrenci kayıtlarında ise durum tam anlamıyla bir fiyaskodur. Bu “doğal afet” nedeniyle ve ara emri duruşma tarihi yaklaştıkça Doğa Koleji memuru Okan Dilik panik içerisinde bugün geç saatlerde basına yaptığı açıklamada kayıtların çok iyi gittiğini, okullarda yer kalmadığını belirtmekte ve halkımızı kayıt yapmaya çağırmaktadır.  Hukuk süreci devam ederken halkımızın büyük bir çoğunluğunun hem çocuklarını hem de paralarını riske atmamaları sevindiricidir. Halkımız bir bütün olarak halkın malı okullarımızın peşkeş çekilmemesi için siyasi ve sendikal mücadeleyi yılmadan yürütmüştür. Artık son söz 18 Temmuz 2011 tarihinde konuyla ilgili kararını açıklayacak Yüksek İdare Mahkemesinindir.

 

 

Bu haber toplam 2273 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler