1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Teyzesinin arabasını soydu...
Teyzesinin arabasını soydu...

Teyzesinin arabasını soydu...

Mağusa’da teyzesi Şerife Çürük’e ait aracın kapı camını arkadaşı Halil Şahin ile kırarak araç içerisinden hırsızlık yapan İ.T gözaltına alındı.

A+A-

 

Gamze PİR BAYKUR

Mağusa’da teyzesi Şerife Çürük’e ait aracın kapı camını arkadaşı Halil Şahin ile kırarak araç içerisinden hırsızlık yapan İ.T gözaltına alındı. “Sirkat” suçlamasıyla ilgili olarak dün Mağusa Kaza Mahkemesi’ne çıkarılan zanlı İ.T ve H.Ş tutuksuz yargılanmak üzere teminata bağlandı.

Arabanın evraklarını çaldılar...
Meselenin tahkikat memuru Engin Yıldız, zanlı İ.T ile H.Ş’nin 6 Temmuz tarihinde zanlı İT’nin teyzesi olan Şerife Çürük’e ait aracın kapı camını sert bir cisimle kasten ve kanunsuz olarak kırdıklarını ve torpido gözünde bulunan araca ait evrakları sirkat ettiklerini açıkladı. Zanlıların suçüstü tespit edilerek tutuklandıklarını söyleyen Yıldız, zanlıların suçlarını kabul ettiklerini belirtti. Mesele ile ilgili olarak yürütülen tahkikatın tamamlandığını belirten Yıldız, benzeri suçtan dolayı şuanda teminta bağlı olan zanlı İ.T ile H.Ş’nin uygun bir teminata bağlanmasını talep etti.

Teminata bağlandılar...
Mağusa Kaza Mahkemesi Yargıcı Ayşen Toroslu, zanlı İ.T ile H.Ş’nin kimlik, pasaport ve seyahat belgelerine el konularak KKTC dışına çıkışlarının men edilmesine, 3’er bin TL nakdi teminat ödemelerine, 1’er KKTC vatandaşının 20’şer bin TL şahsi kefalet senedi imza etmelerine ve zanlıların haftada bir ispatı vücutta bulunmalarına emir verdi.

Bu haber toplam 1021 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler