1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'SADECE AKEL’LE İLGİLENİYOR'
SADECE AKEL’LE İLGİLENİYOR

'SADECE AKEL’LE İLGİLENİYOR'

Rum Ortodoks Kilisesi Başpiskoposu II. Hrisostomos, Kıbırlsı Rum Lider Dimitris Hristofyas’ı, kendi partisinden başka hiçbir şeyle ilgilenmemekle suçladı; “Kıbrıslı Türkler komünist, Türkiye de komünist ülke olsa Kıbrıs’ın tamamını verir

A+A-

 

Rum Ortodoks Kilisesi Başpiskoposu II. Hrisostomos, Kıbırlsı Rum Lider Dimitris Hristofyas’ı, kendi partisinden başka hiçbir şeyle ilgilenmemekle suçladı; “Kıbrıslı Türkler komünist, Türkiye de komünist ülke olsa Kıbrıs’ın tamamını verirdi” dedi.
Alithia, II. Hrisostomos’un, Yunan MEGA TV ile bağlantısını koparma ancak LOGOS TV’yi elinde tutmak niyetinde olduğunu, bu konuyla yakından ilgilenen Rum Gazeteciler Birliği’nden bir heyetin adı geçen kurumlardaki çalışanların geleceğini görüşmek için dün Hrisostomos’u ziyaret ettiğini yazdı.
Haberde, LOGOS TV’yi elinde tutmak niyetini belirten, ancak “çalışanların kargaşa yaratmasına müsamaha göstermeyeceğini” söyleyen II. Hrisostomos’un Hristofyas’la ilgili suçlaması da yer aldı.
Habere göre Gazeteciler Birliği heyetine Hristofyas’ın, partisi AKEL’den başka hiçbir şeyle ilgilenmediği şikayetinde bulunan Hrisostomos, “Kıbrıslı Türkler komünist, Türkiye de komünist ülke olsaydı Kıbrıs’ın tamamını onlara verirdi” ifadelerini kullandı.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 758 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler