1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'MUM IŞIĞINDA NÖBET'
MUM IŞIĞINDA NÖBET

'MUM IŞIĞINDA NÖBET'

BM Genel Sekreteri’nin Kıbrıs Özel Temsilcisi Lisa Buttenheim, 21 Eylül Uluslararası Barış Günü dolayısıyla kutlama etkinliği düzenleyecek

A+A-

 

 

BM Genel Sekreteri’nin Kıbrıs Özel Temsilcisi Lisa Buttenheim, 21 Eylül Uluslararası Barış Günü dolayısıyla kutlama etkinliği düzenleyecek.

BM Kıbrıs Barış Gücü’nden yapılan açıklamaya göre, Ledra Palas Otel önünde “mum ışığında nöbet seremonisi” şeklinde düzenlenecek etkinlik saat 18:00’de başlayacak.

Etkinliğe, İkinci Dünya Savaşı Kıbrıs Gaziler Derneği ile BM tarafından desteklenen Kıbrıs Gençlik Aktivizm Projesi üyeleri de katılacak.

Uluslararası Barış Günü 1981 yılında BM Genel Kurulu tarafından her eylül ayında Genel Kurul’un açıldığı gün kutlanmak üzere ilan edildi. 20 yıl sonra ise her yıl 21 Eylül’ün şiddetten kaçınma, ateşkes, tüm halklar ve insanlar arasında barışın anılması ve güçlendirilmesi fikrine adanmasına karar verildi.

Bu yılki Uluslararası Barış Günü’nün teması “Barış ve Demokrasi: Sesinizin Duyulmasını Sağlayın” şeklinde belirlendi.

21 Eylül’de BM’nin dünyadaki tüm ofislerinde saat 12:00’de 1 dakikalık saygı duruşunda bulunulur; bazı gönüllü gruplar DA BM’ye dua ve meditasyon gibi çeşitli şekillerde destek belirtir.

Bu haber toplam 723 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler