1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. MAHALLELİ HUZURSUZ
MAHALLELİ HUZURSUZ

MAHALLELİ HUZURSUZ

Lefkoşa-Gençlik Gücü Kulübü’nün üst kısmında bulunan Hisarüstü Anaokulu uzun süredir “pislik yuvası”na dönüşmüş durumda… Çok uzun yıllar eğitim amacıyla kullanılan okul artık balicilerin “yuvası” oldu. Talan edilmemiş

A+A-

Lefkoşa-Gençlik Gücü Spor Kulübü’nün üst kısmında bulunan Hisarüstü Anaokulu, uzun süredir atıl durumda… Bina, balicilerin mekanı haline geldi

 

Çocuk değil, “bali” yuvası

 

·        PİSLİK… Balicilerin gece alemi yaptığı okulda; içki şişeleri, bali, sigara ile cips paketleri ve birçok gıda malzemesi bulunuyor. Tüm odalardaki malzemeler ve eşyalar yerlere atılarak hasara uğratılırken, okulun bazı odalarında da insan dışkısı bulunuyor

 

 

Lefkoşa-Gençlik Gücü Kulübü’nün üst kısmında bulunan Hisarüstü Anaokulu uzun süredir “pislik yuvası”na dönüşmüş durumda…

Çok uzun yıllar eğitim amacıyla kullanılan okul artık balicilerin “yuvası” oldu. Talan edilmemiş tek bir tarafı kalmayan okulda, az kullanılmış temiz eşyalar ise dikkat çekiyor.

Tüm odalardaki malzemeler ve eşyalar yerlere atılarak hasara uğratılırken, okulun bazı odalarında da insan dışkısı bulunuyor.

Balicilerin “gece alemi” yaptığı iddia edilen okulda; içki şişeleri, bali, sigara ile cips paketleri ve birçok gıda malzemesi bulunuyor.

 

MAHALLELİ HUZURSUZ

Çevrede oturan vatandaşlar gece boyunca bali çeken kişilerin yangın tüpleriyle oyun oynadıklarını belirterek, okulu hasara uğrattıklarını dile getirdi. Balicilerin kendilerine zarar vermesinden de korktuklarını aktaran çevre sakinleri, yaratılan rahatsızlıktan dolayı büyük huzursuzluk yaşadıklarına dikkat çekti.

Uzun süredir okulda yaşananları polise bildirdiklerini ancak polisin hiçbir işlem yapmadığını aktaran mahalleli, okulun bazı eşyalarının ise çalındığını aktardı. Yetkililerin eğitime verdiği değerin bu şekilde anlaşıldığını aktaran çevre sakinleri, Eğitim Bakanlığı’nı görev başına çağırdı.

Yenicami bölgesi Muhtarı Ayşen Hamitoğlu da söz konusu okula Eğitim Bakanlığı’nın milyarlar harcayıp eşyalarını yenilediğini ancak okulun son durumunu yetkililere bildirmesine rağmen durumun dikkate alınmadığını dile getirdi.

 

Okulun içinde ve dış bahçesinde birçok bali paketi poşetlere sıkılmış şekilde bulunuyor

 

Gece okulda yatanlar, kendilerine koltuktan yatak yapmış durumda

 

Okula ait belgelerin yanında birçok eşya ve tebeşirler yerlere atılmış durumda

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1589 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler