1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Esnafa borçları için kredi verilecek
 Esnafa borçları için kredi verilecek

Esnafa borçları için kredi verilecek

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Gürpınar, Esnaf ve Zanaatkarlar Odası’nı ziyaret etti “Kalfalara işyeri açmaları, küçük esnafa sosyal güvenlik borçları için kredi verilecek”

A+A-

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Aziz Gürpınar, Kıbrıs Türk Esnaf ve Zanaatkarlar Odası’nı (KTEZO) ziyaret etti.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre Gürpınar ziyarette oda yetkililerine “Gençlerin İstihdamının Desteklenmesi ile Küçük Esnafa Verilecek Sosyal Güvenlik Desteği” projeleri hakkında bilgi verdi.
Oda bünyesinde faaliyet gösteren ve çalışma yaşamına ara eleman yetiştirilmesine katkı sağlayan Çıraklık ve Yetişkin Eğitim Merkezi’ni de gezen Gürpınar, merkezde sürdürülen eğitimlere katılarak öğretmen ve öğrencilerle sohbet etti.

“KTEZO’nun uhdesinde yürütülen çalışmaları önemsiyoruz”

Gürpınar, Bakanlığın KTEZO’nun uhdesinde yürütülen çalışmaları önemsediğini belirterek, verilen eğitimler ve mezuniyet sonrasındaki sürece katkı yapmayı sürdüreceklerini kaydetti.
Nitelikli işgücünün pratiğe dönük olarak yaratılmasının önemine dikkat çeken Gürpınar, bu konuda büyük çaba harcayan KTEZO yöneticileri ve öğretmenlere teşekkür etti.
Bakanlık olarak Merkez’den kalfa olarak mezun olanlara iş yeri açabilmeleri için kredi verileceğini açıklayan Gürpınar, amaçlarının ekonomiye nitelikli insan kazandırmak olduğunu söyledi.
Gürpınar, küçük esnafa sosyal güvenlik borçlarını kapatabilmeleri için kredi sağlayacaklarını, ayrıca borcunu zamanında ödeyen esnafa da yakın gelecekte 18 ay boyunca yapacakları yatırımların yüzde 50’sine destek sağlayacaklarını da açıkladı. KTEZO Başkanı Mahmut Kanber de, işgücü planlaması konusunda çalıştıklarını, bu süreçte de Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın katkılarının yadsınamaz olduğunu söyledi. TAK

Bu haber toplam 1121 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler