1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Efsane’ye Taşyapı desteği
Efsane’ye Taşyapı desteği

Efsane’ye Taşyapı desteği

Süper Lig ekiplerinden Çetinkaya Türk Spor Kulübü’ne Taşyapı Grubu sponsor olarak destek verdi.

A+A-

Süper Lig ekiplerinden Çetinkaya Türk Spor Kulübü’ne Taşyapı Grubu sponsor olarak destek verdi. Taraflar arasındaki anlaşma dün Çetinkaya lokalinde düzenlenen basın toplantısı ile duyuruldu. Kulüp başkanı Meriç Erülkü ve Taşyapı Yönetim Kurulu Başkanı Emrullah Turanlı anlaşmaya imza koydular. Kulüp lokalinde düzenlenen basın toplantısında ilk olarak Çetinkaya ile ilgili sinevizyon gösterisi yapıldı, ardından Öner Özerden kulüp tarihi ile ilgili bir konuşma gerçekleştirdi.

Erülkü teşekkür etti
Çetinkaya Başkanı Meriç Erülkü yaptığı konuşmada yönetimi ile birlikte görev almaktan gurur duyduğunu belirtti. Taşyapı’ya yaptığı desteklerden ötürü duyduğu memnuniyeti dile getiren Erülkü, ülkeden aldığını ülkeye geri veren Emrullah Turanlı’ya teşekkürü bir borç bildiğini kaydetti. Bugünden sonra Kıbrıs Türk futbolunda bazı şeylerin değişeceğine inandığını söyleyen Erülkü, profesyonel anlamda kendi ayakları üzerinde duran bir Çetinkaya yaratmak istediklerini dile getirdi.

Turanlı: “Gençlerinize sahip çıkın”
Taşyapı Yönetim Kurulu Başkanı Emrullah Turanlı yaptığı konuşmada sözlerine “Ben size hoşgeldim” diyerek başladı. Misafir olanın kendileri olduğunu, buna karar verdikleri 2 buçuk yıllık süre zarfında kendilerinin işinin gençlerle olduğunu belirtti. Kıbrıs gençliğini hareketlendirmeleri gerektiğini söyleyen Turanlı, bunun en önemli ayağının spor olduğunu kaydetti. Çetinkaya’dan öneri geldiğinde tereddüt etmeden kabul ettiğini belirten Turanlı, sponsor olmaktan öte ne yapacağını düşündüğü belirtti.
Genç sporculardan Kıbrıs’ın gözbebeği olmalarını, örnek olmalarını, sadece maç kazanmak değil Kıbrıs gençliğini hareketlendirmelerini istediğini dile getiren Turanlı, maçlara gelen taraftarlardan ücret alınmayacağını, bunu kendisinin sağlayacağını söyledi.
Futbolcuları yanına çağıran Turanlı, herhangi bir problemleri olduğunda kendilerinin yanına gelmelerini istedi. Takımdan Kıbrıs halkının yüz akı olmalarını isteyen Turanlı, teknik Direktör Hüseyin Taşkıran ve futbolculardan bu sözü aldı.
Daha sonra Erülkü ve Turanlı sponsorluk anlaşmasına imza attılar.

Bu haber toplam 1024 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler