1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. DOĞA: DAK VE DAİ ARTIK BİZİM
DOĞA: DAK VE DAİ ARTIK BİZİM

DOĞA: DAK VE DAİ ARTIK BİZİM

Doğu Akdeniz Üniversitesi’nde (DAÜ) üniversite öncesi eğitim kurumlarını tüm tepkilere rağmen devralan Türkiye’deki Doğa Koleji Yurtdışı okullar koordinatörü Okan Dilik, bu sabah Doğu Akdeniz Koleji’ne giderek, devirlerin tamamlandığını

A+A-

DOĞA: DAK VE DAİ ARTIK BİZİM 

Doğu Akdeniz Üniversitesi’nde (DAÜ) üniversite öncesi eğitim kurumlarını tüm tepkilere rağmen devralan Türkiye’deki Doğa Koleji Yurtdışı okullar koordinatörü Okan Dilik, bu sabah Doğu Akdeniz Koleji’ne giderek, devirlerin tamamlandığını açıkladı.

Dilik, elinde belgelerle, DAK, DAİ ve kreşin işletmesini devraldığını, Milli Eğitim Bakanlığı’nın 5 Temmuz tarihli yazısında, 2011-2012 Eğitim Yılı için eğitime başlama yetkisi aldığını, kayıtların ise yakında başlayacağını söyledi, evrakları göstererek, “Bunlar soruluyordu, sanırım herkes için yeterlidir” ifadelerini kullandı.

Okan Dilik, DAK önünde kurulan çadır için ise polise başvurduğunu açıkladı.

 

BELGEDE NE YAZIYOR?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından,  Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Ali Yönel imzasıyla, Doğa Okullar grubuna 5 Temmuz tarihinde verilen, “Özel Eğitim veya Kurumu Açma İzni Belgesi’nde şunlar yazıldı;

“Gerekli şartları taşıdığı anlaşılır olup kurum en çok 750 öğrenci alabilmesi koşuluyla Orta Okul Lise açma izni verildi”

ÇAKICI: BAŞSAVCILIK, VYK’NIN DEVRETME YETKİSİ OLMADIĞINI SÖYLEDİ

TDP Genel Başkanı Çakıcı, bu sabah Doğu Akdeniz Koleji’ndeki (DAK) DAÜ - SEN’in eylem çadırını ziyaret etti.

Çakıcı, Doğa Koleji’nin bugünden itibaren kayıtlara başlaması nedeniyle DAK’taki kayıt ofisine de giderek kayıt yapan kişiye bir takım sorular yöneltti.

Kayıt yapan görevliye, kayıt alma hakkını kimin verdiğini soran Çakıcı, “eğitim öğretim izni olmayan” Doğa Koleji’nin kayıt yapamayacağını iddia etti.

Çakıcı burada yaptığı açıklamada, “Dün Başsavcılık’la görüştüğünü ve Başsavcı’nın, VYK’nın yasaya göre DAÜ okullarını devretme yetkisi bulunmadığını söylediğini” kaydetti.

ÖZKARAMANLI

DAÜ - SEN Başkanı Hüseyin Özkaramanlı, DAÜ okullarıyla ilgili olarak yarın ara emri duruşması yapılacağını söyledi.  Mahkemenin doğru karar vereceğine inandıklarını, aksi bir karar çıkması durumunda ise mücadeleye devam edeceklerini söyledi.

 

 

 

Bu haber toplam 2125 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler