1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. DAK VE DAİ'DE İZLENEN YÖNTEM YANLIŞ
DAK VE DAİDE İZLENEN YÖNTEM YANLIŞ

DAK VE DAİ'DE İZLENEN YÖNTEM YANLIŞ

Kıbrıs Türk Ticaret Odası “Doğu Akdeniz Üniversitesi’ne bağlı Doğu Akdeniz İlkokulu ile Doğu Akdeniz Koleji’nin ihaleye çıkılmadan işletme ortaklığı yöntemi ile işletilmesinin devredilmesini doğru bulmadığını belirterek, bu sürecin kamu

A+A-

“Devir şeklini onaylamıyoruz”

Kıbrıs Türk Ticaret Odası (KTTO), “Doğu Akdeniz Üniversitesi’ne bağlı Doğu Akdeniz İlkokulu ile Doğu Akdeniz Koleji’nin ihaleye çıkılmadan işletme ortaklığı yöntemi ile işletilmesinin devredilmesini doğru bulmadığını belirterek, bu sürecin kamu vicdanını yaraladığını savundu.

KTTO, özelleştirme yapılırken kamuya ait kuruluşların özele devrinde çok değişik yöntemler  izlenebileceğini belirterek, bu süreçte adil ve şeffaf olunmasının önemine değindi.

KTTO, özelleştirme uygulamalarının hiçbir tartışmaya meydan vermeyecek şekilde ihaleye çıkılarak, şeffaf, rekabetçi ve adil olacak şekilde gerçekleşmesi için gerekli koşulların sağlanması gerektiğini belirtti.

Açıklamada, KTTO’nun özelleştirmeye karşı olmadığı da kaydedilerek, özelleştirme süreçlerinin, şeffaf ve adil yapılması sonucunda, ekonomik büyümeyi hızlandırmasını ve toplumun refahını artırmasını, kaynakların daha etkin ve verimli kullanılmasını sağlayacağı belirtildi.

 

 

 

 

Bu haber toplam 724 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler