1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. C Antrenör Kursu start aldı
C Antrenör Kursu start aldı

C Antrenör Kursu start aldı

Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu ile Kıbrıs Türk Futbol Antrenörleri Derneği’nin iş birliği ile düzenlenen altyapıya yönelik “C” kategorisi antrenör kursu dün start aldı. 16 kursiyerin yer aldığı kurs, 21-31 Temmuz 2011 tarihleri arasında

A+A-

 

C Antrenör Kursu start aldı

 

·        İlk kez bir bayan antrenör adayının katıldığı C Antrenör Kursu’nda başarılı olduğu takdirde, Türkiye Futbol Kadın Milli Takımı’na seçilen Dilek Özbiler,   kadın futbol takımlarda altyapı hocası olarak çalışacak

 

Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu ile Kıbrıs Türk Futbol Antrenörleri Derneği’nin iş birliği ile düzenlenen altyapıya yönelik “C” kategorisi antrenör kursu dün start aldı.

16 kursiyerin yer aldığı kurs, 21-31 Temmuz 2011 tarihleri arasında hem teorik, hem de uygulamalı olarak yapılacak.

Kurs Teknik Direktörü Mustafa Borataş yönetiminde yer alan kursta KTFF Eğitmeni Salahi Uçkan, TFF Baş Eğitmeni Ömer Kaner, Asistan Eğitmen Serhat Deniz ile Kurs Organizasyon Komitesi’nden Hüseyin Kınacı görevli olarak bulunuyor.

 

BORATAŞ: “ALTYAPIYA ANTRENÖR YETİŞTİRİYORUZ”

Konu ile ilgili olarak, YENİDÜZEN Spor Servisine konuşan Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu Eğitim Birimi hocalarından Kurs Teknik Direktörü Mustafa Borataş, altyapıya yönelik olarak, hoca yetiştirmek için “C” kategorisi antrenörlük kursunu başlattıklarını dile getirirken, bu kursu tamamlayan antrenörlerin çalışma sürelerini tamamlayıp üst kurslara geçme hakkını kazanacaklarını söyledi.

Borataş özellikle, son yapılan “D” kursundan mezun olanlar ve  “C “kursundan mezun olacak antrenörlerin bundan sonraki altyapılarda önemli kaynak hocalar olarak yer alacaklarının altını çizdi.

 

“İLK KEZ BİR KADIN ANTRENÖR ADAYI”

Bu kursa, ilk defa bir bayan antrenör adayının da katıldığını belirten Borataş,  antrenörün Türkiye Futbol Kadın Milli Takımı’na seçilen Dilek Özbiler’in kadın futbol takımlarda altyapı hocası olarak çalışacağını dile getirdi.

 

“ALTYAPI ANTRENÖRÜ TALEPLERİNE YANIT VERİYORUZ”

Borataş,  bu kurs ile altyapı için bugüne kadar yapılan taleplere bir anlamda yanıt vermiş olduklarını ifade ederken, Futbol Federasyonu’nun bu sezon her takımın U15 takımı kurma zorunluluğu getirmiş olmasından dolayı, bu hocalarda alt liglerde de altyapıda görev almalarının sağlanmış olacağını sözlerine ekledi.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 909 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler