1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Barınak hayvanları için el birliği
Barınak hayvanları için el birliği

Barınak hayvanları için el birliği

Gönüllü hayvan severlerden oluşan ve yaklaşık bir buçuk yıldır faaliyet gösteren “Altın Patiler Grubu”nun adımıyla, bir grup hayvan sever dün, Lefkoşa Hayvan Barınağı’nda temizlik yaptı.

A+A-

YENiDÜZEN HABER MERKEZİ
Gönüllü hayvan severlerden oluşan ve yaklaşık bir buçuk yıldır faaliyet gösteren “Altın Patiler Grubu”nun adımıyla, bir grup hayvan sever dün, Lefkoşa Hayvan Barınağı’nda temizlik yaptı. Lefkoşa Hayvanları koruma Derneği Başkanı Tomris Güven’in de aralarında bulunduğu ekip, A’dan – Z’ye barınağın tüm temizlik çalışmalarını üstlendi.
Tüm hayvan severlere yapılan çağrı sonrasında, birçok gönüllünün yanı sıra, bazı şirketlerin de katılım ve desteğiyle, barınak temizlendi. Altın Patiler Kulübü temsilcisi Kemal Altınkaya, hem temizlik, hem de temizlik malzemesi için çağrı yaptıklarını ve geçtiğimiz hafta mama bağışı ile başlattıkları etkinliği, bu hafta da temizlik kampanyası ise sürdürdüklerini ifade etti ve bu organizasyonun her ay, bir kez düzenleneceği açıklamasında bulundu. “Altın Patiler Grubu” adına söz alan Altınkaya, kendileri gibi gönüllü kişilerinde, birer organizasyon kurması ve bu amaç uğruna çalışması halinde, barınağın, çok daha iyi yerlere gelebileceği bilgisini verdi.

1997’den beri değişmeyen bina”

Hayvanları Koruma Derneği Başkanı Tomris Güven, YENİDÜZEN’e yaptığı açıklamada, mama konusunda insanların oldukça duyarlı davrandıklarını belirtti. Ancak Güven, mevcut barınağın, 1997 yılından beri, hiç değişmediğinin ve yenilenmeye ihtiyacı olduğunun altını çizerken; bu noktada tüm ada halkından destek beklediğini vurguladı.Hayvan sevenlerin gönüllü olarak, bu tür çalışmaları üstlendiğini ve bunu severek gerçekleştirdiğini ifade eden Altınkaya, yine bunun yeterli olmadığını ve LTB’ye bağlı çalışanlardan oluşan bir ekibin, en az ayda bir kez, burada temizlik çalışması yapması gerektiğini savundu.

Kadri Fellahoğlu: “Ayda bir, temizlik desteğine hazırız.”

Lefkoşa Hayvan Barınağı’nda yaşanılan sıkıntılardan haberdar olduğunu belirten Lefkoşa Belediye Başkanı LTB Kadri Fellahoğlu, mevcut şartlarda, barınağa istihdam veya bütçe ayırmak gibi bir şanslarının olmadığını dile getirdi. Bu gün barınağın, su ve elektrik giderlerinin LTB tarafından üstlendiğini ifade eden Fellahoğlu, yeni bir hayvan barınağının inşası adına da, İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanlığı’na gerekli başvurularda bulunulduğunu ve sonuç beklendiğini kaydetti.

Bu haber toplam 1874 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler