1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Akpınar unutulmadı
Akpınar unutulmadı

Akpınar unutulmadı

Gazeteci Mehmet Ali Akpınar, ölümünün 8. yıldönümünde Kırnı köyündeki mezarı başında düzenlenen törenle anıldı.

A+A-

Akpınar unutulmadı

Gazeteci Mehmet Ali Akpınar, ölümünün 8. yıldönümünde Kırnı köyündeki mezarı başında düzenlenen törenle anıldı.

Törene Akpınar’ın eşi Ümral Akpınar ile diğer aile bireyleri, Kıbrıs Türk Gazeteciler Birliği Başkanı Cenk Mutluyakalı, Sönmezliler Ocağı Başkanı Erden Esenyel, gazeteciler ve dostları katıldı.

Gazeteciler Birliği Başkanı Mutluyakalı, Akpınar’ı gazeteci kimliğiyle ve Kıbrıs Türk basınına katkılarıyla andıklarını ama sadece gazeteci kimliğiyle değil, toplumun pek çok mücadelesine yaptığı katkıyla anıldığını ve akıllarda olduğunu söyledi.

Mehmet Ali Akpınar’ın birçok gazeteci üzerinde iz bıraktığını kaydeden Cenk Mutluyakalı, Akpınar’ı, gazeteciliğini, yaşama keyfini, iş sorumluluğu yanında hayattan keyif alma ve dostlukları yaşatma yönünü saygı, sevgi ve özlemle andıklarını ifade etti.

ESENYEL

Sönmezliler Ocağı Başkanı Erden Esenyel, Mehmet Ali Akpınar’ın her şeyi çok iyi tahlil eden, fazla konuşmayan ama sakinliği kadar hırçınlığını, cesaret ve cesurluğunu bir anda değiştirebilen bir Sönmezli arkadaşları olduğunu söyledi.

Akpınar için bugün saat 18.00’de Girne Nurettin Ersin Paşa Camii’nde mevlit de okutulacak.

Kıbrıs Türk basınına uzun yıllar hizmet veren, çeşitli gazete ve ajanslarda çalışan Mehmet Ali Akpınar, Kıbrıs Türk Gazeteciler Birliği’nin de başkanlığını yapmıştı.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 729 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler