1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. 300 Euro KISITLAMA
300 Euro KISITLAMA

300 Euro KISITLAMA

Güney Kıbrıs’ta ikamet eden kişilerin Kuzey Kıbrıs’a geçişlerinde günlük 300 Euro veya karşılığındaki yabancı para biriminden fazlasını taşımalarına yasak getirildi

A+A-


Güney Kıbrıs Yönetimi tarafından para dolaşımına getirilen geçici kısıtlamalara, kuzeye geçişlerde kişilerin üzerlerinde taşıyabilecekleri para miktarına ilişkin kısıtlama eklendi.
Politis gazetesinin haberine göre, Rum Maliye Bakanlığı tarafından açıklanan ve beş gün geçerli olacak yeni kısıtlamaya göre, Güney Kıbrıs’ta ikamet eden kişilerin Kuzey Kıbrıs’a geçişlerinde günlük 300 Euro veya karşılığındaki yabancı para biriminden fazlasını taşımalarına yasak getirildi.
Habere göre, Kuzey Kıbrıs’a geçiş yapacak ve ikametgahı başka bir ülkede olan kişiler ise günlük 500 Euro veya karışlığı gelen yabancı para birimiyle kuzeye geçebilecekler.
Gazete ayrıca, dün açıklanan yeni kısıtlama belgesinde, Güney Kıbrıs içerisinde kredi kartları veya banka kartlarıyla para aktarımına getirilen sınırlamanın kaldırıldığını, çeklerin bozdurulmasına konulan yasağın ise sürdüğünü vurguladı.
Haberde ayrıca, Güney Kıbrıs’ta dün bankaların normal saatlerinde açıldıkları ve herhangi bir sorun yaşlanmadığı vurgulandı. (tak)

Bu haber toplam 1524 defa okunmuştur