1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. YILIN İLK ŞAMPİYONU BARANİ
YILIN İLK ŞAMPİYONU BARANİ

YILIN İLK ŞAMPİYONU BARANİ

Lefkoşa Darts Birliği (LDB) tarafında organize edilen “1’inci LDB Açık Ferdi Darts Turnuvası” Küçük Kaymaklı Spor Kulübünde gerçekleşti. Toplam 30 Sporcunun mücadele ettiği gecede Uğur Barani, rakiplerini eleyerek LDB’de yılın ilk

A+A-

 

 

Lefkoşa Darts Birliği (LDB) tarafında organize edilen “1’inci LDB Açık Ferdi Darts Turnuvası” Küçük Kaymaklı Spor Kulübünde gerçekleşti.

Toplam 30 Sporcunun mücadele ettiği gecede Uğur Barani, rakiplerini eleyerek LDB’de yılın ilk şampiyonluğunu kazandı. Ülkemizin çeşitli bölgelerinden sporcuların ilgi gösterdiği turnuvada Barani, yarı finalde rakibi son günlerin formunda sporcusu Elmas Çocuk’u 3-1 mağlup ederek final oynadı.

Bir diğer finalist olan Güzelyurt bölgesi sporcusu Hüseyin Özkızan rakibi Musa Altuntaş’ı zorlu bir karşılaşma neticesinde 3-2 mağlup ederek tecrübeli Dartsçı Uğur Barani ile finalde karşı karşıya geldi. Finalde Barani tecrübesini konuşturarak rakibi Hüseyin Özkızan’ı 4-0’lık net bir skorla mağlup ederek, birinciliği elde etti

Üçüncülük karşılaşmasında Elmas Çocuk rakibi Musa Altuntaş karşısında zorlanmadan 3-0’lık galibiyetiyle turnuvanın üçüncülüğünü aldı.

Gecede En Yüksek Sayı Atma ödülünü 180 Sayı atarak kazanan Uğur Barani yine 123 sayı ile bitirdiği oyunla En Yüksek Sayıdan Bitirme ödülünün de sahibi oldu.

Turnuvanın En Az Dartsta Bitirme ödülünü ise genç Sporcu Güner Özyay 15 dartla bitirdiği oyunla kazandı.

Turnuva sonunda düzenlenen ödül töreninde dereceye giren sporculara ödüllerini LDB Başkanı Avşın Kanatlı ve eski Spor Dairesi Müdürü Metin Özerem takdim etti.

 

 

DARTLAR ANTALYA’DA ATILACAK

Dartsçılarımız, 20-21 Ekim tarihleri arasında Antalya’da gerçekleşecek olan Uluslar arası “Turkish Open”a katılmak üzere dün Antalya’ya gitti. Toplam 13 Sporcu ve yöneticiden oluşan kafilede, sporcular 20-21 Ekim tarihlerinde yapılacak olan Turkish Open’da mücadele ederek Dünyanın en iyi oyuncuları ile oynama fırsatını elde edecek.

Oldukça prestijli bir organizasyon olan ve sporcularımızın düzenli bir şekilde katılım gösterdiği Uluslararası Turkish Open’ a her yıl dünyanın en iyi oyuncuları ilgi gösteriyor.

Sporcularımız 22-23 Ekim tarihinde yine Türkiye Darts Federasyonu tarafından organize edilen ve Türkiye sıralamasına puan verecek olan turnuvaya da katılacaklar.

TBBDF ile KKDF arasında yapılan anlaşma uyarınca Türkiye sıralamasına puan verilecek olan toplam 6 turnuva neticesinde ilk dört sporcu TC Darts Milli takımını oluşturacak.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 838 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler