1. HABERLER

  2. GÜNEY

  3. “Yaratıcı ve verimli görüşme”
“Yaratıcı ve verimli görüşme”

“Yaratıcı ve verimli görüşme”

Görüşmenin ardından basına açıklama yapan Kıbrıs Cumhuriyeti Hükümet Sözcüsü Prodromos Prodromu , Anastasiadis ile Lute arasında hem “referans şartları”, hem de Kıbrıs sorununun kritik konularıyla ilgili yaratıcı ve verimli bir görüşme yapıldığını söyled

A+A-

Kıbrıslı Rum Lider Nikos Anastasiadis ile BM Genel Sekreterinin Kıbrıs için atadığı geçici özel danışmanı Jane Holl Lute, bir araya geldi.

Dün sabah saat 10.00’da Kıbrıs Rum Başkanlık Sarayında bir araya gelen Anastasiadis ile Lute, 2 saati biraz aşan bir görüşme gerçekleştirdi.

Güneyde’ki haber kaynakları, Lute’un görüşmenin ardından herhangi bir açıklama yapmadan Başkanlıktan ayrıldığını kaydettiler.

Görüşmenin ardından basına açıklama yapan Hükümet Sözcüsü Prodromos Prodromu ise, Anastasiadis ile Lute arasında hem “referans şartları”, hem de Kıbrıs sorununun kritik konularıyla ilgili yaratıcı ve verimli bir görüşme yapıldığını söyledi.

Lute’un Kıbrıslı Türk Lider Mustafa Akıncı’yla görüşmesinin ardından Kıbrıslı Rum Lider Nikos Anastasiadis’le yeniden görüşeceğini de açıklayan Prodromu, kritik bir görüşme yapılmakta olduğundan, çok fazla yorum yapmaktan kaçınılmasının iyi olduğunu vurguladı.

Prodromu, Lute’un dünkü görüşme sırasında herhangi bir yazılı metin veya belge vermediğini de sözlerine ekledi.

Güneydeki haber kaynakları, görüşmeye Anastasiadis haricinde, Kıbrıslı Rum Müzakereci Andreas Mavroyannis, Hükümet Sözcüsü Prodromos Prodromu, Kıbrıslı Dışişleri Bakanı Nikos Hristodulidis ve Kıbrıs Rum Başkanlığı Diplomatik Büro Müdürü Kiriakos Kuros’un katıldığına da yer verdi.

Bu haber toplam 787 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler