1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Türkiye, adanın tümü için Elektrik Master Planı hazırlıyor
Türkiye, adanın tümü için Elektrik Master Planı hazırlıyor

Türkiye, adanın tümü için Elektrik Master Planı hazırlıyor

Yıldız, "Kıbrıs'a özel sektör eliyle elektrik gitmesini istiyoruz" dedi. Yıldız, 3-4 yıldır Kıbrıs'ın tamamına uygun bir master plan hazırlandığını belirtti.

A+A-

Türkiye Cumhuriyeti Enerji ve Tabii Kaynaklar Taner Yıldız, "Kıbrıs'a özel sektör eliyle elektrik gitmesini istiyoruz" dedi. Yıldız, 3-4 yıldır Kıbrıs'ın tamamına uygun bir master plan hazırlandığını belirtti.

Diplomasi Muhabirleri Derneği'nin (DMD) konuğu olan Yıldız, çeşitli konularda değerlendirmelerde bulundu ve gazetecilerin Kıbrıs’ta elektrik fiyatlarıyla ilgili sorularını da yanıtladı.

Bu planların uygulanması halinde Kıbrıs'taki elektrik fiyatlarının üçte bire kadar düşeceğini söyleyen Taner Yıldız, kamu olarak Kıbrıs'a elektrik kablosunun çekilmesini doğru bulmadıklarını, Kıbrıs'ın elektriği için 30 veya 50 yıllığına sürdürülebilir bir projenin hayata geçirilmesi gerektiğini anlattı.

Yılsız, Türkiye’de 7 Haziran seçimleri sonrası siyasi gelişmelerin enerji sektörüne etkileri ve bölgedeki gelişmelerin enine boyuna değerlendirilmesi gerektiğini ifade etti

Enerji ve Tabii Kaynaklar Taner Yıldız, döviz fiyatlarının artışından memnun olmadıklarını belirterek, "Yalnızca ihracatçının işine yarıyor olması Türkiye'nin tüm meselelerini çözüyor anlamına gelmiyor. Maliyetleri dövizle olan ana kalemlerin bizi zorladığını söylemem lazım. Buna rağmen sanayicimize ve vatandaşımıza şu anda yansıtma niyetinde değiliz" dedi.

(AA)

Bu haber toplam 1829 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler