1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. PİRİ REİS'İN KAPTANI KONUŞTU
PİRİ REİSİN KAPTANI KONUŞTU

PİRİ REİS'İN KAPTANI KONUŞTU

Piri Reis gemisinin kaptanı Umut Yenice, 'taciz' iddialarını yanıtladı

A+A-

 

Piri Reis gemisinin kaptanı Umut Yenice, Kıbrıs'ın güneyinde “G noktası” olarak adlandırılan ruhsat sahasında sismik araştırmalar yaparken herhangi bir tacizle karşılaşmadıklarını ve güvenli bir şekilde çalıştıklarını belirterek, firkateyn ve savaş uçaklarının 24 saat kendilerini gözetlediğini söyledi.

Rum basınında, “İsrail helikopter ve savaş uçaklarının Piri Reis'in üzerinde uçtuğu” yönünde iddialar çıktığı anımsatılarak, “Hiç böyle bir duruma tanıklık ettiniz mi” sorusu üzerine de Umut Yenice, şöyle konuştu:

“Ben ve arkadaşlarım vardiyalı olarak 24 saat köprü üzerinde bulunduk. Çalışmalar 24 saat devam etti. Biz herhangi bir tespitte bulunamadık, bir helikopter veya başka bir şey. Hatta, bizi telefonla aradılar 'böyle bir taciz varmış' diye, fakat biz öyle bir tacize rastlamadık. Böyle bir taciz olmadı bize karşı. Askeri yetkililer de herhangi bir tacizi kaydetmediklerini söylediler. Bizim için rahat.”

Çalışmalarını güvenli bir şekilde yaptıklarını ve Türk Deniz Kuvvetleri unsurlarının da sürekli takiplerinde olduğunu kaydeden Yenice, “Sürekli değişen üç tane firkateynimiz vardı. Savaş uçakları sürekli, 24 saat boyunca bizi gözetlediler” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 785 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler