1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ‘OTOYOL DEVRİYESİ’ BAŞLAYACAK
‘OTOYOL DEVRİYESİ’ BAŞLAYACAK

‘OTOYOL DEVRİYESİ’ BAŞLAYACAK

Trafik ve Ulaştırma Hizmetleri Komisyonu İçişleri Bakanı Nazım Çavuşoğlu başkanlığında toplandı

A+A-

 

 

 

Trafik ve Ulaştırma Hizmetleri Komisyonu İçişleri Bakanı Nazım Çavuşoğlu başkanlığında toplandı. Polis Genel Müdürlüğü, yerel yönetimler, trafikle ilgili sivil toplum örgütleri ile devlet dairelerinin yer aldığı komisyon, rutin hale getirdiği toplantılar kapsamında ülke trafiği ve ulaştırma hizmetleriyle ilgili kararlar almaya devam ediyor.

 

Geçen hafta yapılan toplantıda gündeme gelen oto yol devriye projesinin bu yıl sonuna kadar hayata geçirilmesini istediklerini ifade eden Çavuşoğlu, bu çerçevede polisin vereceği teknik bilgiler kapsamında özellikli 8 araç alınacağını, alınacak personelin ise sadece bu görevde bulunacağını kaydetti.

 

Çavuşoğlu, Avrupa ülkelerinde de bulunan bu hizmetle vatandaşların özgüvenle yollarda seyahat edeceğini, can ve mal güvenliğinin artacağını ifade ederek, komisyonun da bu amaçla hassasiyet içinde çalıştığını söyledi.

 

Trafik ve ulaşımda bir diğer sıkıntı olan bilgilendirici tabela eksikliğinin de giderilmesi için çalışmalar yaptıklarını ve bu yönde ihale yapıldığını ifade eden Çavuşoğlu, yakında yeni tabelaların da hizmete gireceğini kaydetti.

 

Çavuşoğlu, komisyonun trafik ile ilgili korkuluk, hız kameraları, yollar ve benzeri çalışmalarla yeni tedbirler aldığına dikkat çekerek, basının da bu konuya vereceği destekle olumlu sonuçların alınmasına fayda sağlayacağına inanç belirtti.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1188 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler