1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Massa olmazsa
Massa olmazsa

Massa olmazsa

Geçen yıl Birinci Lig’e çıkan ve çıkarken de bir birlerine üstünlük sağlayamayan Yenicami ile Göçmenköy dün Göçmenköy’ün cezası nedeni ile Düzkaya Nihat Bağcıer sahasında karşılaştılar. Her iki takım da tamamen mücadeleye dayalı bir oyun serg

A+A-

 

Geçen yıl Birinci Lig’e çıkan ve çıkarken de bir birlerine üstünlük sağlayamayan Yenicami ile Göçmenköy dün Göçmenköy’ün cezası nedeni ile Düzkaya Nihat Bağcıer sahasında karşılaştılar.

Her iki takım da tamamen mücadeleye dayalı bir oyun sergiledi. Aslında bu karşılaşma Göçmenköy sahasında oynanmış olsaydı, Yenicami’nin bu skoru elde etmesi hiç de kolay olmayacaktı.

İlk devrede Yenicami, ikinci devrede de Göçmenköy, kazanmaya daha yakın bir oyun sergiledi. Ancak gol noktalarında bitirici elemanı daha çok olan Yenicami attığı üç golle neticeye gitmeyi başardı.

Musa’nın attığı ilk gol hazırlanış ve sonuç bakımından mükemmeldi. Hascan’ın attığı üçüncü gole şapka çıkartırım. Rakibinden söküp aldığı ve çok akıllı bir vuruşla takımı adına attığı gol, geç bir oyuncunun öz güven bulması bakımından çok önemlidir.

Oyun genelde sert ve mücadelesi yüksen bir tempoda oynandı. Göçmenköy’den Borga ve Emre gıda zehirlenmesinden dolayı oynamazken, Yenicami’de de Massa, Kayhan ve Göktaş’ın olmaması her iki takım için önemli kayıplardı.

Maç başlaması için, takımlar sahaya çıkarken yayıncı kuruluşun röportajlarının hala daha saha içerisinde yapılmasına müsaade eden orta hakem Malek, bana göre yanlış yapmıştır. Hakemler ve takımlar sahaya çıkarken sahanın tamamen boş olması gerekiyor. Bana göre bir başka hatası da yardımcı hakemin bir pozisyonda faul diye uyarmasına rağmen oyunu devam ettirmesi,  ve bu hareketi ile yardımcısını tribünlerin önünde zor durumda bırakması çok da doğru bir yaklaşım değildi. 

Bir başka dikkat çekici davranış, oyun başlamadan önce, geçen yılki maçta, oyun bitimi ile yaşanan tatsız olaylarda adı geçen Uçaner ile Mustafa’nın tribünleri dostluk adına selamlamaları, dostluk adına güzel bir davranış olmasına rağmen, tribünlerin ateşini söndüremedi. Sahadaki oyuncular, eğer iyi niyetleri olmasalardı, tribünlerde tatsız olayların yaşanması kaçınılmaz olabilirdi. Sonuçta küçük tartışmanın dışında pek de kayda değer bir olayın olmaması bu iki takım adına sevindirici olmuştur.

Gelelim maça. Üç maçtır performansı hiç düşmeyen İbrahim, dün de maçın yıldızı idi. Oyunda kaldığı sürece, Sedat, yükselen performansı ile Yenicami’nin orta sahadaki en etkili oyuncusu durumuna geldi. Sakatlanıp oyundan alındıktan sonra, Yenicami orta sahadaki üstünlüğünü Göçmenköy’e kaptırdı. Hacsan oyuna girene kadar da bu bocalama devam etti.

Uçaner ve Kayalılar çok kötüydüler. Özellikle Kayalılarda, öz güven sorunu yaşanıyor. Geçen yılki oyunundan eser yok. Hırssız ve oyundan kopuk oynuyor. Uçaner ise, aldığı her topu eziyor, pas vermede zamanlama hatası yapıyor ve enerjisini boşa harcıyor. Erdinç sakat olmasına rağmen çok çalıştı, kritik müdahalelerde bulundu.

Macar oyuncu Akos ile Okan çok iyi ikili oldular. Okan’ın korkusuz oyunu, her topa cesurca müdahale etmesi ve sanki kırk yıllık Yenicamiliymiş gibi oynaması tüm taraftarın sevgisini kazanmasına neden oluyor. Akos akıllı ve riskten uzak oynuyor. Tam bir profesyonel ve takımın beyni. Hele maçın son dakikalarında ileride top kaybeden Ömer’in yanına koşup ona kızması ve ikaz etmesi liderlik vasfına sahip olduğunun en büyü göstergesidir.

Göçmenköy maçın başında korktuğu rakibinden özellikle ikinci yarıda bulduğu golden sonra daha korkusuz oynadı. Bocalayan rakibi karşısında Halil İbrahim’in altı pas üzerinde ve yüzde yüzlük gol pozisyonda, topu direğe nişanlaması Göçmenköy adına büyük şansızlıktı.

Bu pozisyondan sonra, Hacsan noktayı koyan golü attı ve maç da sona erdi. Bana göre Yenicami, zor bir karşılaşmadan üç puanla ayrılarak önemli bir engeli aşmış oldu. Her zaman ikinci devrede yıktığı rakiplerini, bu kez şansının da yardımı ile geçmeyi başarmıştır. Bu da gösterdi ki, ileride Massa olmazsa, gol noktalarında sıkıntı yaşanacak.

Dünya kupasına katılma şansını kaybeden Uganda Milli takımına artık gitmeyecek olan Massa sanırım bundan sonra Yenicami takımına daha iyi motive olacaktır. 

            

            

        

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1251 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler