1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. LAÜ YURTLARI DEVREDİLDİ
LAÜ YURTLARI DEVREDİLDİ

LAÜ YURTLARI DEVREDİLDİ

Türkiye Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı Kredi ve Yurtlar Kurumu, Lefke Avrupa Üniversitesi mülkiyetinde bulunan ve kendilerine tahsis edilen iki adet yurt binasını 18 Ağustos tarihinde resmen teslim aldı. LAÜ Basın ve Halkla İlişkiler BirimiR

A+A-

 

Türkiye Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı Kredi ve Yurtlar Kurumu, Lefke Avrupa Üniversitesi mülkiyetinde bulunan ve kendilerine tahsis edilen iki adet yurt binasını 18 Ağustos tarihinde resmen teslim aldı.

 

LAÜ Basın ve Halkla İlişkiler Birimi’nden verilen bilgiye göre, Kredi ve Yurtlar Kurumu yetkililerinden oluşan, Dış İlişkiler Daire Başkanı Abdurrahman Çakır başkanlığındaki bir heyet LAÜ’ye gelerek, 20 Mayıs 2011 tarihinde yapılan Yurt Tahsis Mutabakatı çerçevesinde LAÜ yurtlarını resmen devraldı.

 

Ekonomik koşullarda hizmet verecek olan yurtlarda kalacak öğrencilerin “Bir öğrencinin ihtiyaç duyabileceği her türlü konfora” sahip olacağı yetkililerce dile getirildi.

 

LYS sonuçlarına göre LAÜ’ye yerleştirilen ve KYK’ya bağlı bu yurtlarda kalmak isteyen öğrenciler, yarından itibaren kurumun resmi web sitesinden başvurularını yapabilecekler.

 

LAÜ’de halen okumakta olan öğrenciler de yarından itibaren yurt, Eylül ayının 2. yarısından itibaren kredi ve burs başvurularını yapabilecekler. Kayıt ve kabul, kurumun TC’de de uyguladığı prensiplere uygun olarak yapılacak.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1089 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler