1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Kulüpler Birliği’nden KTFF’ye Dilekçe
Kulüpler Birliği’nden KTFF’ye Dilekçe

Kulüpler Birliği’nden KTFF’ye Dilekçe

Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu (KTFF) ile Lefke Türk Spor Kulübü arasındaki sorunun kaosa dönüştüğünü ve ülke futboluna zarar vereceğini söyleyen Kulüpler Birliği, bugün KTFF’ye genel kurul toplantısı için dilekçe verecek. Bir aya yakın bir süredir

A+A-

 

Kulüpler Birliği’nden KTFF’ye Dilekçe

 

·        KTFF ile Lefke arasındaki kaosun sonlandırılması amacıyla Kulüpler Birliği devrede. Kulüplerin çıkarlarını bir yana bıraktıklarını söyleyen Futbol Kulüpleri Birliği Başkanı Yurdaer Garip, “Ülke futbolunun yararını düşünüyoruz”

 

Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu (KTFF) ile Lefke Türk Spor Kulübü arasındaki sorunun kaosa dönüştüğünü ve ülke futboluna zarar vereceğini söyleyen Kulüpler Birliği, bugün KTFF’ye genel kurul toplantısı için dilekçe verecek.

Bir aya yakın bir süredir her iki taraf ile de görüşüp, telkinde bulunduklarını belirten Garip, dün Lefke Kulüp Başkanı Yıltaç Mükellef ile görüştüklerini belirtti. Görüşme sonrası Kulüpler Birliği Başkanı Yurdaer Garip, KTFF Olağan Üstü Genel Kurulu’nun toplanması amacıyla bugün KTFF’ye dilekçe vereceklerini açıkladı.

Kulüplerin, kendi çıkarlarını bir yana bıraktıklarını söyleyen Futbol Kulüpleri Birliği Başkanı Yurdaer Garip, “Ülke futbolunun yararını düşünüyoruz. Lefke yönetiminden, Genel Kurul gerçekleşene kadar Yüksek İdare Mahkemesi’ne başvurusunu geri çekmesini istedik. KTFF Yönetim Kurulu’ndan da yarın yapacakları Yönetim Kurulu Toplantısını,  KTFF Olağan Üstü Genel Kurulu sonrasındaki bir tarihe ertelemelerini talep ettik” şeklinde konuştu.

 

“ARABULUCULUK YAPMIYORUZ”

Arabuluculuk yapmadıklarının altını özenle çizen Yurdaer Garip, KTFF Olağan Üstü Genel Kurulu’nun toplanması için 17 üyenin imzası gerektiğini ve bu imzaları bugün mutlaka tamamlayacaklarını sözlerine ekledi.

Bu konu ile ilgili düne kadar, KTFF Olağan Üstü Genel Kurulu’nun toplanması için imza veren kulüpler’in; Ozanköy, Yalova, Doğan Türk Birliği, Bostancı Bağcıl, A. Yeşilova, Tatlısu, Dumlupınar, Girne Halk Evi ve Mehmetçik olduğunu belitti. Kalan diğer üye kulüplerin de dilekçe öncesine kadar imza ve onayını tamamlayacaklarını söyledi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 735 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler