1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Küçük yüreklerin futbol aşkı
Küçük yüreklerin futbol aşkı

Küçük yüreklerin futbol aşkı

Geçtiğimiz günlerde Gaziveren Semih Türköz Stadı çok güzel görüntülere sahne oldu. Gaziveren Spor Kulübü, eski futbolcu ve yöneticilerinden merhum Hüseyin Özkorkut, namı değer “Drada” nın anısına düzenlediği Yıldızlar ve Minikler Futbol Turnuv

A+A-

 

 

Geçtiğimiz günlerde Gaziveren Semih Türköz Stadı çok güzel görüntülere sahne oldu. Gaziveren Spor Kulübü, eski futbolcu ve yöneticilerinden merhum Hüseyin Özkorkut, namı değer “Drada” nın anısına düzenlediği Yıldızlar ve Minikler Futbol Turnuvası’nın 6’ncısını gerçekleştirdi.

Öncelikle altı yıldır böyle bir organizasyonla hem merhum Hüseyin Özkorkut’un anısını yaşatan hem de ülkemiz futbolunda alt yapıya önem verdiğinin altını çizen başta başkanları Cemal Seyitler olmak üzere tüm Gaziveren Spor Kulübü yöneticilerini ve camiasını yürekten kutlarım.

İki gün süren maçlar boyunca özellikle minikler kategorisindeki geleceğin futbolcularının heyecanına ortak olmak beni çok mutlu etti.

Turnuvaya katılan Gaziveren, Denizli, Binatlı ve Bağcıl kulüplerinin yöneticileri de bence takdiri hak ediyorlar.

Ülke futbolunun geleceğinin altyapıdan geçtiğini maalesef birçok kulübümüz hala idrak edemedi.

Avuç dolusu para verip kadrolarına kattıkları siyahi oyuncuların hiçbir bedel ödemeden ellerini kollarını sallayarak Türkiye’deki takımlara gitmeleri de aklımızı başımıza getirmiyor. Neyse bu başka bir yazımın konusu olsun.

Gaziveren Başkanı Cemal Seyitler ile yaptığım kısa sohbette Hüseyin Özkorkut’un Gaziveren Spor Kulübü için çok şey ifade ettiğini ve merhumun anısını yaşatmak için ellerinden geleni yapacaklarını dile getirdi.

Hüseyin Özkorkut Gaziveren’de yıllarca hem futbolcu olarak hem de yönetici olarak köyüne hizmet etmiş bir insandı.

O bir Gaziveren aşığıydı.

Özellikle altyapıdan takıma oyuncu yetiştirmek en büyük tutkusuydu. ,

Bu yüzden onun anısına böyle bir turnuva düzenlemek çok manidardır.

Gaziveren Spor Kulübünün bu konuda örnek olmasını ve özellikle batı bölgesindeki diğer kulüplerin de camialarına mal olmuş ve hayata veda etmiş futbolcuları için bu tip anma etkinlikleri ile hem onların anısını yaşatmayı hem de ülke futboluna katkı koymalarını arzu ediyorum.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 602 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler