1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'Kanadımızı kırdınız'
Kanadımızı kırdınız

'Kanadımızı kırdınız'

Gazimağusalı gençler DAÜ üniversite öncesi eğitim kurumlarının ve diğer devlet kurumlarının özelleştirilmesini protesto etti

A+A-

 

Gazimağusa’da kendilerini“ Bağımsız Gençler” diye adlandıran bir grup genç DAÜ üniversite öncesi eğitim kurumlarının ve diğer devlet kurumlarının özelleştirilmesini pankart, döviz ve sloganlarla protesto etti. Sakarya Çemberi (Sulu Çember)’nde yaklaşık 30 gencin katıldığı eylem, öğlen saatlerinde gerçekleşti.

Gençler eylem süresince yoldan geçen vatandaşlara bildiri dağıttı. Gençlere birçok araç korna çalarak destek verirken, eylemde tüm siyasi partilerden destek talep edildi.

 

“KANADIMIZI KIRDINIZ”

Eylemde, gençler “ Kanadımızı Kırdınız (KTHY) Kalemimizi Kırdınız (DAK-DAİ) Kafamızı Kırdınız (19 Temmuz) YETİŞİR BE AMA !!!”, “Doğa DAÜ’ de İstenmiyorsun Gelirsen Pişman Olursun” ve “Hukuksuzluk Hukuk Olduğunda Direniş Görev Olur” yazılı pankartları açtılar.

 

DÖVİZLER

Gençler ayrıca “ Sömürüye, Özelleştirmeye, Peşkeşe Hayır!”, “ Bu İş Daha Bitmedi Biz Buradayız Sen Nerdesin!”, “ Doğa’ dan Geldin DAK’ dekini Kovamazsın”, “ Anılarımızı Satın Alamazsın ( DAK-DAİ Mezunları)” ve “ 19 Temmuz’ u Unutmayacağız” yazılı dövizleri tuttular.

 

 

“DİRENE DİRENE KAZANACAĞIZ”

Gençler  “ Direne Direne Kazanacağız”, “ Evine Dön Doğa”, “ Doğa Defol Bu Memleket Bizim” ve “ Bu Halk Bu Okul Satılık Değil” diye sloganlar attılar.

 

Eylemde düşüncelerini YENİDÜZEN’e anlatan gençler 19 Temmuz’ da yaşanan polis şiddetini kınadıklarını ve haklı mücadelelerini kazanana dek sürdüreceklerini dile getirdiler.  

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 787 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler