1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Kamu yeterlik sınavları yapılıyor
Kamu yeterlik sınavları yapılıyor

Kamu yeterlik sınavları yapılıyor

Kamu Hizmeti Komisyonu’nun düzenlediği alt ve üst düzey yeterlik sınavları dün yapılırken, bugün de orta düzey ve ortaokul düzeyi yeterlik sınavları yapılıyor.

A+A-

Komisyon açıklamasına göre, Kamu Görevlileri Sınav Tüzüğü gereğince yılda iki kez alt ve üst düzey olarak yapılan yeterlik sınavları dün gerçekleşti.

Orta düzey ve ortaokul düzeyi yeterlik sınavları ise bugün yapılıyor.
Türk Maarif Koleji ve Şht. Hüseyin Ruso Ortaokulu’nda yer alan dünkü alt ve üst düzey sınavları 75 dakika sürdü ve katılımcılara ellişer soru soruldu.
Toplam 861 kişinin katıldığı sınavlardan üst düzey yeterlik sınavına 461, alt düzey yeterlik sınavına ise 400 kişi katıldı ve başarı oranı üst düzeyde yüzde 15.4, alt düzeyde ise 32.3 olarak gerçekleşti.
Bugün yapılacak orta düzey ve ortaokul düzeyi yeterlik sınavları da saat 16.00’da başlayıp 75 dakika sürecek ve sınavların ardından sınav sonuçları yine khk.kamunet net adresli web sayfasından duyurulacak.
Yeterlik Sınavlarında 60 ve üzeri puan alan adaylara başarı belgeleri, 3 iş günü itiraz süresi sonrasında sonuçların kesinleşmesiyle birlikte, Kamu Hizmeti Komisyonu Başkanlığı tarafından verilmeye başlanacak.
Sınav sonuçlarına Kamu Hizmeti Komisyonu’na ait khk.kamunet.net adresli web adresinden ulaşabilecek.

TAK

Bu haber toplam 963 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler