1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Kaçaklara şirket iddiası!
Kaçaklara şirket iddiası!

Kaçaklara şirket iddiası!

Çalışma Bakanı Şerife Ünverdi’nin muhasebe bürosu olan akrabasının, ülkemizde kaçak yaşayan kişilere iş yeri kurduğu ve kaçakları böylece yasallaştırdığı iddia ediliyor. Kaçak konumda olan birçok kişiye bu uygulamanın halen yapılmakta olduğu da ile

A+A-

 

 

Çalışma Bakanı Şerife Ünverdi’nin muhasebe bürosu olan akrabasının, ülkemizde kaçak yaşayan kişilere iş yeri kurduğu ve kaçakları böylece yasallaştırdığı iddia ediliyor.

Kaçak konumda olan birçok kişiye bu uygulamanın halen yapılmakta olduğu da ileri sürülüyor.

Tüm bunlar bir iddia ancak iş çevreleri bu konudaki iddialarını daha geniş şekilde basına yansıtamaya hazırlanıyor.

Çünkü hem yasa dışı bir uygulamanın yapıldığını ileri süren iş çevreleri bu gibi iş yerleri ile de piyasanın zarar gördüğünü söylüyor.

Tüm bu iddialara Bakan Ünverdi’nin ne cevap vereceği merak ediliyor.

 


 

UBP’li vekiller kurallara uymuyor

 

UBP’li vekillerin işlediği trafik suçlarından ötürü vatandaş arıyor, “Hayatımızı tehlikeye atıyorlar, bu kadar duyarsızlık olmaz” diye isyan ediyor.

UBP Genel Sekreteri Ertuğrul Hasipoğlu ile UBP’li Mağusa milletvekillerinin hız tespit kameralarının bulunduğu bölgelerden süratli geçişleri vatandaşlar tarafından şikayet ediliyor.

65 km hız limitinin bulunduğu noktalarda, son sürat geçişleri dikkat çekti.

Daha öncede trafik kurallarına uymayan vekiller, Meclis kürsüsünden uyarılsa da buna kulak asan pek olmadı.

 


 

3 vatandaş daha!..

 

TC Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ülkemizi ziyareti sonrasında UBP hükümeti vatandaşlıklar konusunda hızlı davranmaya başladı. Son altı ayda 785 kişiye vatandaşlık verildi.

Ve Bakanlar Kurulu, verdiği vatandaşlıklara bir yenisini daha ekledi. Ardı ardına yaptığı vatandaşlıklarla dikkat çeken Bakanlar Kurulu geçtiğimiz gün 3 kişiyi daha KKTC vatandaşı yaptıklarını ilan etti.

Karar, 2 Ağustos tarihli Resmi Gazete’de yayınlandı.

 

 

 

Bu haber toplam 1715 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler