1. HABERLER

  2. SPOR

  3. İlginç Genel Kurul çağrısı
İlginç Genel Kurul çağrısı

İlginç Genel Kurul çağrısı

KKTC Milli Olimpiyat Komitesi (MOK) başkanı olduğu Girne Kaza Mahkemesi tarafından ara emri ile durdurulan Atilla Mahmutoğlu, karara rağmen “Olağan Genel Kurul” çağrısı yaptı

A+A-

Hüseyin KIRAL

Yaklaşık iki yıldır devam eden ve mahkemelik olan KKTC Milli Olimpiyat Komitesi (MOK) başkanlık sorunu yeni bir boyuta taşınmak üzere.
KKTC MOK Genel Kurulu tarafından seçilen ve belirlenen yönetim tarafından başkanlığa getirilen Serdar Savim, o günkü yönetim tarafından görevden alınmış ve yerine Atilla Mahmutoğlu başkanlığa getirilmişti. Mahmutoğlu spor federasyonu başkanlarına gönderdiği yazı ile 28 Şubat Cumartesi günü KKTC MOK yeni yönetiminin de belirleneceği Olağan Genel Kurul’un çağrısını yaptı. 

Gerek KKTC MOK başkanı Serdar Savim, gerek ülkede faaliyet gösteren spor federasyon başkanları konuyu Girne kaza Mahkemesi’ne götürerek aldığı ara emri ile Atilla Mahmutoğlu’nun başkanlığını dondurmuştu. Girne Kaza Mahkemesi tarafından verilen ara emri kararına göre, konu mahkemede olduğu için karar üretilene kadar Serdar Savim ve Atilla Mahmutoğlu’nun başkanlıklarının dondurulduğu Girne Kaymakamlığı’na bildirilmişti.

Bu haber toplam 1034 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler