1. HABERLER

  2. KÜLTÜR & SANAT

  3. Fikret Demirağ LAÜ’de ikinci kez anıldı 
Fikret Demirağ LAÜ’de ikinci kez anıldı 

Fikret Demirağ LAÜ’de ikinci kez anıldı 

II. Uluslararası Fikret Demirağ Şiir Festivali kapsamında Kıbrıslı Türk Şair ve yazar Fikret Demirağ Lefke Avrupa Üniversitesi’nde anıldı.

A+A-

II. Uluslararası Fikret Demirağ Şiir Festivali kapsamında Kıbrıslı Türk Şair ve yazar Fikret Demirağ Lefke Avrupa Üniversitesi (LAÜ)’de anıldı.

 LAÜ’de gerçekleşen program iki bölümden oluştu

30 Kasım tarihinde LAÜ Hukuk Fakültesi Konferans Salonu’nda iki bölümden oluşan programın ilk bölümünde “Şiir ve Mitoloji” konulu panel ile şiir dinletisi gerçekleştirildi. Emel Kaya moderatörlüğünde gerçekleşen panele, Müesser Yeniay, Maria Do Sameiro Barroso ve Emel Kaya konuşmacı olarak katıldı.

Programın ikinci bölümünde “Fikret Demirağ Şiiri” konulu ikinci panel gerçekleştirildi. Jenan Selçuk moderatörlüğünde gerçekleşen panele Tahereh Mirzayi, Yavuz Özdem ile Donya Mirzaei konuşmacı olarak katıldı. Panelin ardından katılımcı konuk şairler tarafından Lefke’nin ve Kıbrıs Türk toplumunun yetiştirdiği değerler listesinde yerini alan sanatçı, şair Fikret Demirağ’ın şiirleri okunarak, yazarlarla söyleşi ve imza etkinliği yapıldı.

ll-021.jpg

Program sonrası yurt içi ve yurt dışından etkinliğe katılan konuklar onuruna LAÜ sosyal tesisi EUL Lounge’da bir resepsiyon düzenlendi. Gecede konuklara Lefke Avrupa Üniversitesi yayınları olarak basılan Kıbrıslı Türk Şair ve Yazar Fikret Demirağ’ın “Tüm Eserleri”ni kapsayan şiir kitapları takdim edildi.

Bu haber toplam 1023 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler