1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Disiplin Kurulu acımadı
Disiplin Kurulu acımadı

Disiplin Kurulu acımadı

KTFF Disiplin Kurulu, haftasonu oynanan lig karşılaşmaları ve geçtiğimiz gün oynanan Pepsi Kıbrıs Kupası 2. Tur karşılaşması ile ilgili aldığı kararları açıkladı.

A+A-

 

Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu (KTFF) Disiplin Kurulu, haftasonu oynanan lig karşılaşmaları ve geçtiğimiz gün oynanan Pepsi Kıbrıs Kupası 2. Tur karşılaşması ile ilgili aldığı kararları açıkladı.

Akdoğan Özgürlük Stadı’nda oynanan Vadili – Gaziköy K-Pet  İkinci Lig müsabakasında rakip takım futbolculara tekme atıp tokat salladığı ve ihraç edildikten sonra maçın hakeminin üzerine saldırmaya teşebbüs ettiği hakem ve gözlemci raporlarından tespit edilen Vadili futbolcusu Akın Kasapoğlu’na  5 resmi müsabakadan men cezası verilmesine oybirliği ile karar verildi.

Dr. Fazıl Küçük Stadında oynanan Maraş  – Karşıyaka K-Pet A2 İkinci Lig müsabakasının 89. dakikasında maçın hakemlerine yönelik ağır hakaret, küfür ve tehditleri hakem ve gözlemci raporlarından tespit edilen  Maraş antrenörü Hüseyin Özkuyucu’ya 45 gün süre ile hak mahrumiyeti cezası verilmesine oybirliği ile karar verildi.

Çanakkale Stadı’nda oynanan Çanakkale  - Akova K-Pet  A2 İkinci Lig müsabakasının 64. dakikasında saha içerisinde meydana gelen olaylarda hakem ve gözlemci raporlarına göre birbirlerini darp ettikleri tespit edilen kişiler hakkında kararlar üretildi. Akova futbolcusu İlker Çetinkaya’ya 6, Oğuzhan Duran’a 7, Ömer Güner’e 6, Hasan Halilaksoy’a 5 resmi müsabakadan men cezası verildi.
Çanakkale futbolcusu Mustafa Kılıç’a 5, Arda Akyazı’ya 2, Tolga Kamalak’a 6 resmi müsabakadan men cezası verilirken Çanakkale antrenörü Serkan Ekşici’ye 8 resmi müsabakadna men cezası oybirliği ile verildi.

Kırmızı kart cezaları
3 maç: Nnaemeka Uzor (G.Birliği), Uğur Aktaş (G.Gücü), Arda Akyazı (Çanakkale)
2 maç: Tözün Haksız (Cihangir), Alpay Eminoğlu (Doğan TB), Burak Akçal (Esentepe), Hasan Ankaralı (Akova), Ramazan Tebelleşol (Maraş)
1 maç: Tayfun Doğan (G.Gücü), Feyyaz Günece (Çanakkale), Çağakan Kılıç (Çetinkaya)

Dört sarı kart cezalıları
Ömer Depreli (Mağusa TG), Ertuğrul Karadağ (Girne HE), Kaan Savaşkan, İsmail Soydan, Gökhan Konyalıoğlu, Kouakou Herve Amani (B.Bağcıl), Sabri Çiftçioğlu, Kaycan Avcı (Mormenekşe), Hakan Altın (Türk Ocağı), Hüseyin Melhem (Gaziköy), Hasan Atalay (Maraş), Hüseyin Çakmak, Mehmet Gül (Ozanköy), Türkay Aykutlu (Düzkaya), Kadri Alagöz (Hamitköy), Gökhan Özer (Vadili), Mustafa Taşcıoğlu (Çanakkale), Rifat Hacıarifoğlu (Serdarlı), Selçuk Soyer (Lapta), Said Ayna (Akıncılar), Rıdvan Doymaz (Dumlupınar), İsmail Saygılı (Binatlı), Mustafa Kırca (Tatlısu), Hüseyin Yıldız (Göçmenköy)

Yönetici, antrenör ve kulüp personeli cezaları
2 maç: Mehmet Karagil, Mevlüt Altun (Akova)

Bu haber toplam 506 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler