1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Cezaevindeki yangın söndürüldü
Cezaevindeki yangın söndürüldü

Cezaevindeki yangın söndürüldü

Merkezi Cezaevinde bugün 10.30 sıralarında F blokta bulunan bir koğuşta henüz tespit edilemeyen sebepten dolayı yangın çıktı. 

A+A-

Merkezi Cezaevinde bugün 10.30 sıralarında F blokta bulunan bir koğuşta henüz tespit edilemeyen sebepten dolayı yangın çıktı. 

Çıkan yangın sonrasında  koğuş içerisinde bulunan tek kişilik yatak ve şiltesi, bir adet elektrikli çaydanlık, bir adet vantilatör, 1 adet plastik dolap ve içerisinde bulunan muhtelif giysiler ve eşyalar yanarak, koğuş ve koridor duvarları ise islenmek suretiyle zarar gördü.  ,

Yangın cezaevi personeli ve itfaiye ekipleri tarafından kısa sürede söndürülürken, polisin olayla ilgili soruşturması devam ediyor. 

 

İçişleri Bakanlığı soruştuma başlattı

İçişleri Bakanlığı, Merkezi Cezaevi’nde bir koğuşta çıkan ve maddi hasara neden olan yangınla ilgili soruşturma başlatıldığını açıkladı.

Yangında kimsenin zarar görmediği de açıklandı.

Bakanlıktan verilen bilgiye göre, Merkezi Cezaevi’nde bugün saat 10.30 sularında, F bloktaki bir  koğuşta başlayan ve elektrik kontağından çıktığı düşünülen yangın, cezaevi personeli ve itfaiye ekiplerinin müdahalesiyle kısa sürede söndürüldü.

Yangında,  koğuştaki tek kişilik yatak ve şilte, elektrikli çaydanlık, vantilatör, plastik dolap ve içindeki eşyaların bir kısmı yandı. Maddi zarar dışında yaralanan, zarar gören mahkum, tutuklu veya cezaevi personel olmadı.

Yangınla ilgili soruşturma başlatıldı.

 

Fotoğraf: Devrim Demir

Bu haber toplam 1760 defa okunmuştur
Etiketler : ,
Önceki ve Sonraki Haberler