1. HABERLER

  2. SEKTÖR

  3. Bosna Hersek’te 4 şirket stant kurdu
Bosna Hersek’te 4 şirket stant kurdu

Bosna Hersek’te 4 şirket stant kurdu

İstanbul Ticaret Odası tarafından Bosna Hersek’te düzenlenen Türk Ürünleri Fuar’ında ülkemizden 4 şirket stant kurdu.

A+A-

Bosna Hersek 6. Türk Ürünleri Fuarı’nda Kıbrıs Türk Sanayi Odası organizasyonunda, harup ve kahve ürünleriyle Con Trading Ltd., hellim, meyve suyu ve peynir çeşitleriyle Koop Süt, donmuş tavuk ve yumurta ürünleriyle Hacı Ali Ltd. ve kahve çeşitleriyle Vento Trading Ltd. stand açtı.

Açıklamaya göre, şirket temsilcileri fuarı beklentilerinin altında bulmalarına karşın, pazarın umut verici olduğunu söylediler. 15 bin metrekarelik alanda 60 firmanın katıldığı fuar yarına kadar ziyarete açık olacak.

Kıbrıs Türk Sanayi Odası Dış Ekonomik İşler Sorumlusu Çağlar Türk, amaçlarının; oda üyelerini yeni pazarlarla tanıştırmak olduğunu, Bosna Hersek’i bu açıdan iyi bir fırsat olarak değerlendirdiğini ifade etti.

Kuzey Kıbrıs ürünlerinin daha önce pazarlanmadığı Bosna Hersek’te özellikle harup ve hellim ürünlerinin fuarı ziyaret eden kişiler tarafından beğenildiğini ifade eden Çağlar Türk, “Firmalarımızın bu noktadan sonra pazara girişe yönelik olarak stratejilerini geliştirmeleri ve bu doğrultuda eylem planı ortaya koyup Bosna Hersek’e ürünlerimizi gönderme yolunda çalışacaklarını düşünüyorum” dedi.
TAK

Bu haber toplam 1194 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler