1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Ay Filyon’a devlet eliyle tecavüz!..
Ay Filyon’a devlet eliyle tecavüz!..

Ay Filyon’a devlet eliyle tecavüz!..

Karpaz’ın gözde kirletilmemiş, el değmemiş, yeşil kaplumbağaların evi Ay Filyon Plajı adeta devlet eliyle tecavüze uğramış. İlgisizlik, Ay Filyon Plajı’nın bazı kişiler tarafından işgaline neden oldu. Geçtiğimiz haftalarda yaptığımız Karpaz

A+A-

 

 

Karpaz’ın gözde kirletilmemiş, el değmemiş, yeşil kaplumbağaların evi Ay Filyon Plajı adeta devlet eliyle tecavüze uğramış.

İlgisizlik, Ay Filyon Plajı’nın bazı kişiler tarafından işgaline neden oldu.

Geçtiğimiz haftalarda yaptığımız Karpaz ziyaretinde, uğradık Ay Filyon Plajı’na ve acı durumla karşı karşıya kaldık.

 ‘Vatandaşın’ biri plaja şezlong ve şemsiyeler yerleştirdi. 5 TL ücret karşılığında kendine gelir sağlıyor. Ancak ne bir izni ne de ücret karşılığında verecek bir fişi var…

 “Neden fiş vermiyorsunuz” sorumuza, “Fiş bitti” cevabını veriyor ve ekliyor, “Ben belediyenin adamıyım” diye de yalan söylüyor…

Ardından başkaları gidiyor, aynı mazeret onlara da söyleniyor. Köylüler, “Orayı belediyenin adamı işletmiyor, şahıs kendine öyle bir iş kurdu” diyor.

 Belediye Başkanı Mehmet Demirci de, “Bizim kontrollümüzde değil, Kaymakamlık ilgilenmesi gerekiyor” diyor.

Başkan Demirci, birçok şikayetin hem Kaymakamlığa hem de Turizm Bakanlığı’na iletildiğini de ekliyor.

Ancak,  2011 Çevre Yılı ilan edilirken ülkemizde, somut bir sorunu dahi çözmekte aciz kalıyor yetkililer…

Kafasına esen, plajları işgal ederken, kimse buna dur demiyor.

 


 

‘Belediye disko değil’

Lefkoşa Belediyesi’ndeki ‘etek genelgesini’ gündeme getirdikten sonra dün Kıbrıs TV’de Serhat İncirli’nin konuğu olan Lefkoşa Belediyesi Başkanı Cemal Bulutoğluları, genelgenin gerekçesini açıkladı.

Bulutoğluları, “Bir gün merdivenlerden bir kadın çıkar. Parlak kumaşlı pantolon giyer, yandan da püskülleri sarkar üstünden de dekolte… Diskoya mı geldi yoksa belediyede çalışmaya mı?” dedi.

Ve ekledi Bulutoğluları, “Ben Avrupa'da yaşadım öyle gördüm. Erkekler siyah veya lacivert pantolon ve beyaz gömlek giymek zorunda kadınlar için de etek… Tek tip kıyafet disiplin, disiplin de verimlilik getir” yorumunda bulundu.

 

 

Bu haber toplam 1232 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler