1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. UFÜ’den matematik ve mühendislik bilimine önemli katkı
UFÜ’den matematik ve mühendislik bilimine önemli katkı

UFÜ’den matematik ve mühendislik bilimine önemli katkı

Uluslararası Final Üniversitesi “3. Uluslararası Uygulamalı Matematik ve Mühendislik Bilimi Konferansı”na ev sahipliği yapıyor.

A+A-

Uluslararası Final Üniversitesi “3. Uluslararası Uygulamalı Matematik ve Mühendislik Bilimi Konferansı”na ev sahipliği yapıyor. Matematik alanında bir çok bilim insanını bir araya getirecek konferans, Uluslararası Final Üniversitesi, Fırat Üniversitesi ve Moulay Ismail Üniversitesi’nin işbirliğinde 04-06 Mayıs 2018 tarihlerinde Uluslararası Final Üniversitesi kampüsünde gerçekleştirilecek. Uluslararası bir organizasyon olan konferansa yirminin üzerinde ülkeden dört yüze yakın bilim insanı katılarak eş zamanlı oturumlarda bilimsel çalışmalarını paylaşacak.

 

Yirminin üzerinde ülkeden bilim insanı katılacak

Uluslararası Final Üniversitesi, kurulduğu günden bu yana düzenlediği ve katkı koyduğu bilimsel kongre, sempozyum ve çalıştaylarla bilim dünyasına koyduğu katkıya bir yenisini daha ekliyor. Uluslararası Final Üniversitesi’nde gerçekleştirilecek 3. Uluslararası Uygulamalı Matematik ve Mühendislik Konferansı’nda matematik ve mühendislik alanındaki gelişmeler ele alınacak. Dünyanın çeşitli ülkelerinden bilim insanlarının katılımıyla gerçekleştirilecek konferansta ABD, İtalya, Ispanya, Romanya, Güney Amerika, Kuveyt, Almanya, İngiltere, Portekiz, Fransa, Fas, Kamerun, Mısır, Pakistan, İran, Çin, Tunus, Hindistan, Azerbeycan ve diğer ülkelerden bilim insanları bildiriler sunacak. Konferansta dünyanın çeşitli ülkelerinden üniversiteler rektör düzeyinde temsil edilecek.  Uluslararası Final Üniversitesi’nden yapılan açıklamada, konferansta sunulan bildirilerin birçoğunun uluslararası indekslerde taranan bilimsel dergilerde de yayınlanacağı ifade edildi. Sempozyum ile ilgili ayrıntılı bilgilere https://www.cmescongress.org/, www.firat.edu.tr internet adresinden ulaşılabilmektedir.

Bu haber toplam 889 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler