1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Teniste ilk şampiyonlar belirlendi
Teniste ilk şampiyonlar belirlendi

Teniste ilk şampiyonlar belirlendi

Kuzey Kıbrıs Tenis Federasyonu 12-14-16-18 Yaş Turnuvasında ilk şampiyonlar belli oldu.

A+A-

Kuzey Kıbrıs Tenis Federasyonu (KKTF) 12-14-16-18 Yaş Turnuvasında ilk şampiyonlar belli oldu. 14 yaş tek erkeklerde Halil Deniz Gürsel, Celal Konuklu’yu 6/3 ve 7/6’lik setlerle 2-0 yenerek şampiyon oldu. 16 yaş tek kızlarda Tuğçe Tuğcu şampiyon olurken Melin Önkaya ikinci oldu. 18 yaş tek kızlarda Şengül Tilki rakibi Özay Barutcu’yu 6/3 ve 6/2’lik setlerle 2-0 geçerek şampiyon oldu. 18 yaş tek erekeklerde Rasim Ülker, Zeka Başeli 6/3 ve 7/6 ile yenerek şampiyon oldu. 12 yaş kızlarda çiftler şampiyonu Fatma Kayol - Asya Koçak çifti olurken 2’nci Nergis Menemenci - Meril Sonakın çifti oldu. 12 yaş erkeklerde çiftler kategorisinde Barkan Uzun - Avni Avnioğlu çifti Artemis Arıburun - Derin Samioğlu çiftine 6/2-7/6’lık skorla üstünlük sağlarak kategorilerinde şampiyon oldular. 18 yaş kızlarda çiftler şampiyonu Özay Barutcu - Şengül Tilki olurken 2’nci Tanem Yalkıç - Sude Aktaş çifti oldu.Turnuva yarın saat 16.00’da başlayacak  olan maçlarla tamamlanacak ve dereceye giren sporculara ödülleri verilecek.

Dün oynanan maçların sonuçları:

Nergis Menemenci/Meril Sonakın - Melis Mevlit/Eda Hoşkara: 6/0-6/0
Yarkın Kuloğlu/Mustafa Zorba - Mert Altay/Celal Konuklu: 6/4-6/1
Mustafa Arifoğlu/Artunç Manavoğlu - Türkay Erşener/Halil D.Gürsel: (2/6-0/2 iken Türkay Erşener sakatlandı)
Saadet A.Aktuğlu - Azra S.Yalkıç: 6/0-6/1
Özay Barutcu/Şengül Tilki - Tanem Yalkıç/Sude Aktaş: 6/0-6/0
Artemis Arıburun/Derin Samioğlu - Barkan Uzun/Avni Avnioğlu: 2/6-6/7
Fatma Kayol/Asya Koçak - Azra S.Yalkıç/Şara Boranhan: 6/3-6/0
Yarkın Kuloğlu/Mustafa Zorba - Mustafa Arifoğlu/Artunç Manavoğlu: 6/1-6/1
Melin Önkaya/Saadet A.Aktuğlu - Tanem Yalkıç/Sude Aktaş: 6/0-6/1
Melin Önkaya/Saadet A.Aktuğlu - Azra S.Yalkıç/Şara Boranhan: 6/1-6/4

Yarın

İlk maçlar (16:00)
16 Yaş Tek Erkekler Finali: Yarkın Kuloğlu-Mustafa Zorba
14 Yaş Tek  Kızlar Finali: Melin Önkaya-Saadet A.Aktuğlu
12 Yaş Tek Kızlar Finali: Nergis L.Menemenci-Meril Sonakın

İkinci maçlar (17:30)
18 Yaş Çift Erkekler Finali: R.Ülker/T.Eray-M.Zorba/Y.Kuloğlu
14 Yaş Çift Erkekler Finali: M.Altay/C.Konuklu-M.Arifoğlu/A.Manavoğlu
14Yaş Çift Kızlar: N. L.Menemenci/Z.T.Tuğcu-A.S.Yalkıç/Ş.Boranhan
12 Yaş Tek Erkekler Finali: Derin Samioğlu-Avni Avnioğlu

Üçüncü maçlar (18:30)
16 Yaş Çift Kızlar Finali: Ş.Tilki/Z.T.Tuğcu- M.Önkaya/S. A.Aktuğlu
14 Yaş Çift Erkekler Finali: M.Altay/C.Konuklu-M.Arifoğlu/A.Manavoğlu
14Yaş Çift Kızlar: N. L.Menemenci/Z.T.Tuğcu/A.S.Yalkıç/Ş.Boranhan

Bu haber toplam 963 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler