1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Teminata bağlandı
Teminata bağlandı

Teminata bağlandı

Mağusa’da yarım gram uyuşturucu madde ile yakalanan zanlı M.Y dün yeniden mahkemeye çıkarıldı…

A+A-

 

 

Gamze BAYKUR

Mağusa’da yarım gram Sentetik Cannabionoid türü uyuşturucu madde ile yakalanan zanlı M.Y almış olduğu tutukluluk süresinin dolmasının ardından dün yeniden Mağusa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı. “Kanunsuz uyuşturucu madde alma” ve “Kanunsuz uyuşturucu madde tasarrufu” suçlamasıyla dün yeniden mahkemeye çıkarılan zanlı Yağmur, tutuksuz yargılanmak üzere teminata bağlandı.

Suçunu kabul etti…
Meselenin tahkikat memuru Hüseyin Özdesoy, 14 Mayıs tarihinde zanlı M.Y aleyhine başlatılan “Kanunsuz uyuşturucu madde alma” ve “Kanunsuz uyuşturucu madde tasarrufu” meselesi ile ilgili tahkikatın tamamlandığını belirtti. Zanlı Y.’un gönüllü ifade vererek suçunu kabul ettiğini belirten Özdesoy, zanlının uygun bir teminata bağlanmasını talep etti.

Zanlı: “Hayatımda ilk defa kullandım…”
Mahkemede söz alan zanlı M.Y, hayatında ilk defa uyuşturucu kullandığını söyleyerek özür diledi ve pişmanlığını dile getirdi.

Tutuksuz yargılanacak…
Mağusa Kaza Mahkemesi Yargıcı Ayşen Toroslu, zanlı M.Y’un kimlik, pasaport ve seyahat belgelerine el konularak KKTC dışına çıkışının men edilmesine ve 1 KKTC vatandaşının 50 bin TL şahsi kefalet senedi imza etmesine emir verdi.

Bu haber toplam 862 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler