1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Teminata bağlandı
Teminata bağlandı

Teminata bağlandı

Mağusa’da tasarrufunda kanunsuz ateşli silah ile 8 adet canlı mermi bulunduran zanlı A.T dün yeniden mahkemeye çıkarıldı…

A+A-

Gamze BAYKUR

Mağusa’da tasarrufunda kanunsuz ateşli silah ile 8 adet canlı mermi bulunduran zanlı A.T, almış olduğu tutukluluk süresinin dolmasının ardından dün yeniden Mağusa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı. “Kanunsuz ateşli silah tasarrufu”, “Kanunsuz ateşli silah taşıma” , “Kanunsuz patlayıcı madde tasarrufu” ve “Kanunsuz patlayıcı madde taşıma” suçlamalarıyla mahkemeye çıkarılan zanlı Tepeci, tutuksuz yargılanmak üzere teminata bağlanarak serbest bırakıldı.

Soruşturma tamamlandı…
Meselenin tahkikat memuru Salih Keskinel, 10 Temmuz tarihinde zanlı A.T’nin KY 935 plakalı aracında yapılan aramada Fransız yapımı 7.65 mm çapında tabanca, 1 adet şarjör ve 8 adet 7.65 mm çapında canlı mermi bulunduğunu açıkladı. Mesele ile ilgili olarak yürütülen tahkikatın tamamlandığını belirten Keskinel, zanlının uygun bir teminata bağlanarak serbest bırakılmasını talep etti.

Serbest kaldı…
Mağusa Kaza Mahkemesi Yargıcı Hasan Dağlı, zanlı A.T’nin pasaport ve seyahat belgelerine el konularak KKTC dışına çıkışının men edilmesine, 3 bin TL nakdi teminat ödemesine ve 2 KKTC vatandaşının 50’şer bin TL şahsi kefalet senedi imza etmesine emir verdi.

Bu haber toplam 1260 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler