1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Salon seçmeleri yapıldı
Salon seçmeleri yapıldı

Salon seçmeleri yapıldı

Türkiye Salon Atletizm Şampiyonası’na katılacak sporcuları belirlemek için düzenlenen seçme yarışları dün gerçekleştirildi.

A+A-

 

KKTC Atletizm Federasyonu tarafından organize edilen ve Türkiye Salon Atletizm Şampiyonası’na katılacak sporcuları belirlemek için düzenlenen seçme yarışları dün gerçekleştirildi. Atatürk Stadı’nda sabah başlayan yarışlarda 16 Yaş Altı Kızlar ve Erkekler A (2000 – 2001 Doğumlular), 16 Yaş Altı Kızlar ve Erkekler B (2002 – 2003 Doğumlular), Yıldız Kızlar ve Erkekler (1998-1999 Doğumlular) ve Genç-Büyük Kadınlar ve Erkekler (Gençler 1996-1997, Büyükler 1995 ve daha önce doğanlar) yaş gruplarında gerçekleştirildi. Atletizm Federasyonu tarafından yapılan açıklamada barajı geçen sporcuların ilerleyen günlerde açıklanacağı kaydedildi. Salon seçmelerinde elde edilen dereceler şu şekilde:

ERKEKLER

16 YAŞ ALTI ‘B’ (2002 – 2003 DOĞUMLULAR)
60 Metre Engelli: 1. Erşen Ünverdi (Ferdi) 10.10, 2. Azat Etkü (Ferdi) 10.18
60 Metre: 1. Gökhan Büyükoğlu (Ferdi) 8.81, 2. Hasan Avkat (Ferdi) 9.26, 3. Çağın Göknur (Ferdi) 9.84, 4. Özgün Öykün (Ferdi) 10.04, 5. Ardel Biran (Ferdi) 10.77
300 Metre: 1. Melih Denizci (Ferdi) 47.70, 2. Vural Zorba (Ferdi) 54.73, 3. Hasan Önderol (Ferdi) 1:01.45, 4. Ali Khalil (Ferdi) 1:08.13      
Yüksek Atlama (1.35m): 1. Azat Etkü (Ferdi) 1.45
Uzun Atlama: 1. Erşen Ünverdi (Ferdi) 5.10, 2. Azat Etkü (Ferdi) 4.82, 3. Melih Denizci (Ferdi) 4.26, 4. Gökhan Bıyıkoğlu (Ferdi) 4.10, 5. Maksim Erçıka (Ferdi) 4.00, 6. Adrdel Biran (Ferdi) 3.90, 7. Hasan Önderol (Ferdi) 3.72, 8. Ali Khalil (Ferdi) 3.32, 9. Özgün Öykün (Ferdi) 3.07, 10. Çağın Göknur (Ferdi) 2.90

16 YAŞ ALTI ‘A’ (2000-2001 DOĞUMLULAR)
60 Metre Engelli: 1. Kubilay Tok (8.93)
60 Metre: 1. Mustafa Yorulmaz (7.71), 2. Caner Öztabak (7.84), 3. Eran Kabidan (8.01), 4. Osman Saadetoğlu (8.31), 5. Alp Kardeş (8.32), 6. Melih Denizci (8.45)
1500 Metre: 1. İbrahim Çengel (5:08.74)
Yüksek Atlama (1.35m): 1. Kubilay Tok (1.65)
Uzun Atlama: 1. Mustafa Yorulmaz (5.42), 2. Bora Altıntaş (5.13)
Üç Adım Atlama: 1. Mustafa Yorulmaz (12.43), 2. Büktay Beneklikartal (10.82), 3. Erşen Ünverdi (10.54), 4. Melih Denizci (10.00)
Gülle Atma (4 Kg): 1. Selçuk Demir (11.98), 2. Berkem Dikengil (11.56), 3. Hüseyin Kuş (10.91), 4. Berke Orhan (8.45)

YILDIZ (1998-1999 DOĞUMLULAR)
60 Metre: 1. Turan Cenk (7.39)
400 Metre: 1. Zafer Atikoğlu (56.24), 2. Fahri Erbulak (1:00.45)
1500 Metre: 1. Münür Çavuş (4:28.54)
Yüksek Atlama: 1. Kadir Çetinkaya (1,75)
Uzun Atlama: 1. Göktuğ Mohaç (5.16)
Gülle Atma (5 Kg): 1. Mihai Mustafa (12.06)

GENÇ (1996-1997 DOĞUMLULAR)
60 Metre: 1. Egemen Ertugan (7.85), 2. Caner Ayaz (7.91), 3. Mücahit Karaoluk (8.10)
Sırıkla Atlama: 1. Serhat Emir Kasap (2.60)

BÜYÜKLER (1995 VE DAHA ÖNCE DOĞANLAR)
60 Metre Engelli: 1. Oluwatosin Agedenke (8.25), 2. Erdal Sakaoğlu (9.01)
60 Metre: 1. Jite (7.22), 2. Emanuel (7.45), 3. Vahap Demirel (7.47)
400 Metre: 1. Vahap Demirel (52.85)
1500 Metre: 1. Alpcan Keskin (5:31.84)
Yüksek Atlama: 1. Hasan Kasap (1.50)
Üç Adım Atlama: 1. Aşkın Karaca (14.31), 2. Mehmet Baykent (13.60)

KIZLAR

16 YAŞ ALTI ‘B’ (2002-2003 DOĞUMLULAR)
60 Metre Engelli: 1. Ülkü Özbaba (12.06), 2. Kıymet Güçlüsoy (12.07), 3. Beyza Çelme (13.88), 4. Çağla Öztürk (14.55)
60 Metre: 1. Sefanur Şahin (8.83), 2. Suzan Su Çırakoğlu (9.05), 3. Kıymet Güçlüsoy (9.20), 4. Ceren Alicik (9.27), 5. Arzu Yılmaz (9.39), 6. Deniz Süngü (9.61), 7. Defne Mirillo (9.82), 8. Petek Öztürk (9.89), 9. Beliz Süngü (10.02), 10. Buhayra Nasiboğlu (10.07), 11. Buğçe Gazi (10.53)
300 Metre: 1. Narin Sevim (50.06), 2. Sefanur Şahin (52.22), 3. Sayra Batkan (52.99), 4. Defne Mirillo (58.79), 5. Petek Öztürk (1:00.57), 6. Sevcan Yalınca (1:01.16), 7. Beyza Çelme (1:01.57)
1000 Metre: 1. Merin Ölmez (4:00.64), 2. Leyla Halvacı (4:24.62)
Yüksek Atlama (1.25m): 1. Ülkü Özbaba (1.35), 2. İlayda Altun (1.25), 3. Beyza Çelme (1.15), 4. Narin Sevim (1.15)
Uzun Atlama: 1. Deniz Süngü (4.10), 2. Leyla Havvacı (3.85), 3. Selviha Dural (3.70), 4. Buhayra Nasipoğlu (3.10), 5. Sevcan Yalınca (3.05), 6. Ceren Alicik (2.82), 7. Buğçe Gazi (2.75)
Gülle Atma (3 Kg): 1. Dilara Cengiz (6.02)

16 YAŞ ALTI ‘A’ (2000-2001 DOĞUMLULAR)
60 Metre Engelli: 1. Milenay Günsoy (10.97), 2. İrem Alyagut (10.98), 3. Zeynep Süngü (11.02), 4. Besre İzem (12.09)
60 Metre: 1. Havva Hüdan (8.55), 2. Selma Neşe (8.80), 3. Suay Bedeoğlu (8.89), 4. Ayça Sağaltıcı (9.07), 5. Merin Serdarlılı (9.10), 6. Emine Özbada (9.13), 7. Besre İzem (9.25), 8. Buse Kadıoğlu (9.27)
400 Metre: 1. Selma Neşe (1:13.64), 2. Suay Bedeoğlu (1:14.20)
800 Metre: 1. Zeynep Saymaz (3:10.74), 2. İlayda Basmacı (3:12.66), 3. Buse Kadıoğlu (3:25.69), 4. Besre İzam (4:00.97)
Yüksek Atlama (1.25m): 1. Misengabu Majabless (1.35)
Uzun Atlama: 1. Zeynep Süngü (4.83), 2. Milenay Günsoy (4.73), 3. Havva Hüdan (4.60), 4. Ayten Yavuz (4.17), 5. Özel Saldam (4.15), 6. Emine Özbaba (4.10)
Üç Adım Atlama: 1. Ayten Yavuz (9.87), 2. Özel Saldam (8.83)
Gülle Atma(3 Kg): 1. Sude Kadıoğlu (10.71), 2. Sude Saraç (9.59), 3. Ayşe Eldem Yılmaz (8.07)

YILDIZ (1998-1999 DOĞUMLULAR)
60 Metre Engelli: 1. Elif Öztürk (10.47)
Gülle Atma (4 Kg): 1. Merve Çubuk (7.63)

GENÇ (1996-1997 DOĞUMLULAR)
60 Metre: 1. Cebriye Kuşçu (8.43), 2. Sahil Beyaz (8.61)
800 Metre: 1. Sabriye Atikoğlu (2:28.90)
Uzun Atlama: 1. Simay Kanan (5.04), 2. Meliz Deral (4.64), 3. Sahil Beyaz (4.55)

BÜYÜKLER (1995 VE DAHA ÖNCE DOĞANLAR)
60 Metre Engelli: 1. Zühre Acerman (10.09)
400 Metre: 1. Odewale Adigeal (1:03.15)
800 Metre: 1. Emine Yarkın (2:24.49)

Bu haber toplam 1218 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler