1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Otellerin doluluk oranı ortalaması % 64
Otellerin doluluk oranı ortalaması % 64

Otellerin doluluk oranı ortalaması % 64

Kıbrıs Türk Otelciler Birliği Ağustos ayında otellerin doluluk oranı ortalamasının yüzde 64 olduğunu açıkladı.

A+A-

Kıbrıs Türk Otelciler Birliği (KITOB) Ağustos ayında otellerin doluluk oranı ortalamasının yüzde 64 olduğunu açıkladı.

KITOB, otel sınıfına giren ve 1’den 5'e kadar yıldız taşıyan oteller ile turistik bungalovlar, tatil köyleri, butik, apart otel ve özel belgeli otellerden oluşan üyelerine ilişkin Ağustos 2015 ayı, üye oteller doluluklarını açıklayan KITOB, 5 yıldızlı büyük tesislerin doluluk oranının Ağustos ayında yüzde 76 olduğunu belirtti. KITOB, ağustos ayında 2014 yılının Ağustos ayına göre yüzde 7 oranında düşüş, geçen Temmuz ayına göre yüzde 11’lik bir yükselme yaşandığını kaydetti.

KITOB’dan yapılan yazılı açıklamada, küçük otellerin Ağustos ayın doluluk oranının ise yüzde 51 olduğu belirtilerek, 2014 yılının Ağustos ayına göre yüzde 2’lik bir yükselme, geçen Temmuz ayına göre yüzde 12’lik bir yükselme gözlendiği kaydedildi.

2014 yılının Ağustos ayına göre tüm otellerin doluluğunda yüzde 3’lük bir düşüş gözlemlenirken, geçen Temmuz 2015 ayına göre yüzde 11’lik düzeyinde bir yükselme gerçekleştiği belirtilen açıklamada, turizm sezonunun en yoğun yaşandığı aylardan olan Ağustos ayında KITOB üye otellerinin doluluk oranlarının geçen temmuz ayına göre yükseliş göstermesinin memnuniyet verici bir gelişme olduğu, geçen yılın aynı dönemine göre küçük tesislerin doluluklarında ise düşüş yaşanmadığı ve ayrıca büyük tesislerin doluluklarında az oranda bir düşüş yaşanmış olmasının da üyelerin motivasyonunu artırdığı kaydedildi. TAK

Bu haber toplam 888 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler