1. HABERLER

  2. DERGİLER

  3. Öne çıktılar!
Öne çıktılar!

Öne çıktılar!

Öne çıktılar!

A+A-


Ersin Kaşif

TÜRK ROCK GRUBU NEMRUD’UN YENİ ALBÜMÜ “RITUAL”

İstanbul çıkışlı progresif rock grubu NEMRUD, 2008 yılında söz yazarı, gitarist ve vokalist Mert Göçay önderliğinde kuruldu. Kadroda bazı değişikliklerden sonra grup 2010 yılında son halini aldı. “RITUAL” gitar ve vokalde Mert Göçay, bas gitarda Aycan Sarı, klavyede Mert Topel, davulda Mert Alkaya’dan oluşan grubun ikinci stüdyo albümleri ve aynı zamanda plak formatında çıkan ilk albümleridir. Konsept albüm olan “Ritual” insanoğlunun kendi içsel yolculuğunu anlatır. Karanlıktan aydınlanmaya giden yoldaki çabasına odaklanır. Kayıtları analog yapılan bu albümü dinlerken, 1970’ li yıllardan alışık olduğumuz progresif rock melodileri ve dönemin efsanevi topluluklarından Eloy, Pink Floyd, Yes, King Crimson, Barış Manço ve Kurtalan Ekspres’ten esintiler kulağınızda tınlayacak. Haydi Rituel başlasın !..
Albümü satın almak için: http://bit.ly/1GYK1Kx. (Kaynak EMI Music).

ECLIPSE 17 MART’TA SATIŞA ÇIKIYOR!

George Lewis Jr, ya da bilinen adıyla Twin Shadow, Youtube kanalında 17 Mart’ta yayınlanacak yeni albümü “Eclipse” için bir fragman paylaştı. İzlemek için: http://youtu.be/ucwEuJyoGHo Albüm henüz satışa sunulmadan, basından övgü almayı başardı. Dazed&Confused albüm için “çarpıcı ve tutkulu” ifadelerini kullandı. Okay Player ise albümü “Twin Shadow’un R&B dünyasında yeni kükreyişi.” olarak nitelendirdi. Yeni albümü “Eclipse” hakkında Twin Shadow şunları söyledi: “Eclipse” albümünü kaydetmeden önce kendimi inanılmaz yalnız ve kaybolmuş hissediyordum. Kendi stüdyomu kurup albüm kayıtlarına başladıktan sonra tüm bu negatif duygulardan arınıp işime konsantre oldum. Kayıt sırasında, hayatımda kaybettiğimi sandığım her şeyin tek tek bana geri geldiğini gördüm. Aşk hayatım, annemle olan ilişkim, eski enerjik ruh halim ve müzik için hissettiğim heyecan… Bir anda hepsini geri kazandım. Önümüzdeki ay, Lewis ve grubu yeni albümlerini tanıtmak için Güney Amerika turnesine çıkmaya hazırlanıyor. Turnenin detaylarına bu adresten ulaşabilirsiniz: http://www.twinshadow.net/live Twin Shadow 'Turn Me Up': http://youtu.be/Xnl009I7ZNc
“Eclipse” Şarkı Listesi:
1. Flatliners 2. When The Lights Turn Out 3. To The Top 4. Alone Feat. Lily Elise 5. Eclipse
6. Turn Me Up 7. I'm Ready 8. Old Love/New Love Feat. D'Angelo Lacy 9. Half Life
10. Watch Me Go 11. Locked & Loaded. (Kaynak EMI Music).

TORI AMOS'DAN 2 CD'LİK DELUXE ALBUM!

Little Earthquakes & Under The Pink
14 Nisan 2015’te satışa çıkacak olan albümlerin B yüzünde canlı performans kayıtları ve farklı süprizler dinleyicilerle buluşacak. Little Earthquakes (Deluxe) & Under The Pink (Deluxe) iTunes’dan ön sipariş ile satışa sunuldu. "Little Earthquakes":http://bit.ly/1C0vHvz "Under The Pink":http://bit.ly/1C0vxUO   “Sesi hala insanları şaşırtıp yeni sırlar keşfetmemizi sağlıyor.” –NPR “ Duygusal olarak sürükleyici” Newsweek “ Tori Amos’a göre ilk albümü günlük gibiydi; ikinci albümü ise resim […] Onun şarkılarındaki ve tavrındaki kontrol insanı kendine hayran bıraktırıyor. – The New York Times  “ İnanılmaz derecede kişisel ve samimi şarkı sözleri onu 90’ların önemli şarkı sözü yazarlarından biri haline getirdi. Takdir edilesi mistisizmi ve zaman zaman savurgan halleri ile o, buradan başka bir aleme ve yeni bir milenyuma ait.” – The FADER Tori Amos kendi jenerasyonun en yetenekli ve en etkileyici sanatçılarından biri… Sanatçının ilk albümü Little Earthquakes’in yayınlanmasının üzerinden 20 yıl geçti. Sayneye çıktığı ilk günden beri yenilikleri takip eden Amos, ayrıca derin ve etkileyici melodileri, kişisel şarkı sözleri ve inanılmaz sahne performansıyla hayran kitlesini genişletmeye devam ediyor. Amos ilk ve ikinci stüdyo albümlerinin remaster yapılmış hali olan 2 CD’lik Deluxe albümü Little Earthquakes & Under The Pink ‘i piyasaya çıkartmaya hazırlandıklarını duyurdu. Albümde remaster edilen eski şarkıların yanı sıra, CD’lerin b yüzünde bulunan canlı performans kayıtları ve bonus parçalar da bulunuyor.  ‘Winter’ isimli single parçasının b yüzünde bulunan ‘Take To The Sky’ isimli parçası bugün yayınlandı. Parçaya ulaşmak için: http://bit.ly/1ArktlA Daha önce yayınlanmayan parçaları ve canlı performans kayıtlarını içeren bu özel albüm 14 Nisan 2015’te müzikseverlerle buluşacak. Albümlerin remaster edilmiş hallerinin plak versiyonları da aynı tarihte satışa sunulacak. Böylece iki albümde ilk defa plak formatında satışa çıkmış olacak. İlk olarak 1992 ve 1994 yılında yayınlanan Little Earthquakes ve Under The Pink albümleri günümüze kadar canlılığını koruyabilen ve insanları hala etkileyebilen albümler olmayı başardı. Tori Amos bugüne kadar 12 milyondan fazla albüm satışına, binden fazla canlı performans ve birçok kere Grammy Ödülü adaylığına imza attı. Şarkıları birçok kere çizgi roman ve müzikallere uyarlanmış, ayrıca kariyeri boyunca hazırladığı müzik videolarıyla öncü olmaya devam etmiştir.

Bu haber toplam 662 defa okunmuştur
Adres Kıbrıs 199. Sayısı

Adres Kıbrıs 199. Sayısı

Önceki ve Sonraki Haberler