1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Okulsuz kalan öğrenciler The American Nursery School’da
Okulsuz kalan öğrenciler The American Nursery School’da

Okulsuz kalan öğrenciler The American Nursery School’da

Girne bölgesinde okula gidemeyen 83 öğrenci eğitimlerine GAÜ Okullar Grubu bünyesinde eğitim veren The American Nursery School’da devam ediyor.

A+A-

Girne bölgesinde okula gidemeyen 83 öğrenci eğitimlerine Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) Okullar Grubu bünyesinde eğitim veren The American Nursery School’da devam ediyor.

 

Konuyla ilgili açıklamada bulunan GAÜ Yöneticiler Kurulu Başkan Vekili Doç. Dr. Asım Vehbi,  4-5 yaş grubunda, Girne bölgesinde ki devletin ana okuluna giden çocukların, okulları ve sınıfları hazır olmadığı için eğitim alamadıklarını ifade ederek, Maliye Bakanı Serdar Denktaş’ın Eğitim Bakanlığına vekalet etmeye başladığında kendilerini arayıp bu konuda destek talep ettiğini bildirdi.

Vehbi açıklamasının devamında ise şunları söyledi;

Vehbi: ”Kontenjanlarımız Dolu Olmasına Rağmen, Ortak Alanları Değerlendirerek Misafir Öğrencilerimiz İçin 3 Sınıf Oluşturduk”

“ Sayın Denktaş 83 öğrencinin eğtimlerine devam edebilmesi için bizden destek talebinde bulundu. İmkanlarımıza baktığımızada, aslında çok fazla yerimiz yoktu. Ana okul kontenjanlarımızın dolu olmasına rağmen, kullanabileceğimiz alanları değerlendirdik. Dil laboratuvarını, spor salonunu, diğer ortak bölümleri değerlendirerek, 3 sınıfı devletten gelen çocuklarımıza ayırdık. Okulları hazır olana kadar bizimle olacaklar. Tabii burada Serhat Akpınar'a da teşekkür etmek lazım. “Hemen ne imkanımız varsa çocuklarımızın ve ailelerimizin hizmetine sunalım” dedi ve hiçbir ücret veya karşılık beklemeden imkanlarımızı bu öğrencilerimizle, ailelerimizle paylaşıyoruz. Bu bizim için gerçekten güzel bir sosyal sorumluluk oldu. Aslında üniversiteler ve bu ülkelerdeki büyük kurumlar bu tarz olaylara yönelik sorumluluk içerisinde olmalı. Bulundukları kent ile ülke ile iç içe olmalı. Buralarda olan sorunlara kendi olanakları ile cevap verebilmeli. Bu olay,  çok güzel bir devlet-özel sektör işbirliği oldu ve çocuklarımız da mağdur olmaktan kurtulmuş oldular. Ben hem Sayın Serdar Denktaş'ı hem Sayın Serhat Akpınar'ı bu konudaki girişimleri için kutlamak isterim. Nasıl bir kaynaşma, nasıl bir ortam olacağını ilk günden itibaren takip ettim aslında. Gerçekten öğrenciler çok mutlu; bunu gözlerinde görebiliyorsunuz. Hem devlet okulundan gelen öğrenciler çok mutlu, hem de bizim öğrencilerimiz çok mutlu. Dolayısıyla keyifli bir kaynaşma oldu, öğrencilerimiz için de güzel bir olanak oldu” dedi.

 

 

Bu haber toplam 1699 defa okunmuştur
Etiketler : , ,
Önceki ve Sonraki Haberler
İlgili Haberler