1. HABERLER

  2. ÖZEL HABER

  3. Mağusa Belediyesi, askeri belgeye mesnetsiz dedi
Mağusa Belediyesi, askeri belgeye mesnetsiz dedi

Mağusa Belediyesi, askeri belgeye mesnetsiz dedi

Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı kullanımında bulunmasına rağmen, uzun yıllar sonra ilk kez kimlik kartı denetimli “halkın” kullanımına açılan Derinya “Halk” Plajı ile ilgili Mağusa Belediyesi açıklama yaptı

A+A-

 

Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı kullanımında bulunmasına rağmen, uzun yıllar sonra ilk kez kimlik kartı denetimli “halkın” kullanımına açılan Derinya “Halk” Plajı ile ilgili Mağusa Belediyesi açıklama yaptı… SEFERBERLİK ATIŞLARI yapılacağı gerekçesiyle önceki gün askerin uyarı yazısı ile kapatılmasının ardından konuyu gündeme getiren gazetemiz YENİDÜZEN’in yayınına Mağusa Belediyesi mesnetsiz yakıştırmasında bulundu. Mağusa Belediyesi’nin konu ile ilgili yaptığı açıklama şu şekilde:

“14 Eylül 2017 tarihinde, Yenidüzen gazetesi ve bazı medya yayın organlarında yer alan, Gazimağusa Derinya Halk Plajının kapalı olma sebebine ilişkin mesnetsiz ve bilgiden yoksun haberlerin yer aldığı görülmüştür.

Derinya Halk Plajının işletmesine yönelik bütün faaliyetler, yapılan protokol esaslarında uygun olarak Güv.K.K.lığı , ilgili Birlik komutanlığı ve Gazimağusa Belediyesi ile ile koordine edilmektedir.

13,21,22 ve 26 Eylül 2017 tarihlerinde alınan ve alınacak tüm tedbirler, halkın emniyeti ve güvenliği için olup Gazimağusa Belediyesi ve Güv. K.K. lığı arasında yapılan protokolde de açıkça yer almaktadır.

Gazimağusa  Belediyesi  sorumluluğunda işletilen Derinya Halk Plajının 14 Temmuz 2017 tarihinde  Gazimağusa Belediyesi ve Güv.K.K. lığı tarafından imzalanan protokolün 7’inci maddesi gereği , Güv.K. 4’üncü P.A.K lığı tarafından 3(üç) gün önceden haber verilmek suretiyle, plaja gelen vatandaşların güvenliği ve bölgenin emniyeti  açısından, denetleme, atış eğitimi ve seferberlik tatbikatlarının icra edileceği günlerde kullanıma kapalı olacaktır.

Güv.K.K. lığı sorumluluğunda bulunan Derinya bölgesindeki ‘Derinya Halk Plajı ve Gazinosu mevcut tesisleri, açıldığı günden beri Gazimağusa Halkına en iyi şekilde hizmet vermektedir. Halkın büyük ilgi gösterdiği Derinya Halk Plajı protokol esaslarına uygun olarak 29 Ekim 2017 tarihine kadar da hizmet verecektir.

Derinya Halk plajının işletmesine yönelik tüm uygulamaların imza altına alınan protokol esaslarına göre yapıldığı, protokol dışında hiçbir uygulamanın yapılamayacağını kamuoyuna bildiririz.”

 

 

Bu haber toplam 3575 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler
İlgili Haberler