1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Lefkoşa’da bisiklet yolları gündemde
Lefkoşa’da bisiklet yolları gündemde

Lefkoşa’da bisiklet yolları gündemde

LTB, başkentte trafik sorununu azaltacak, sağlıklı yaşam ve sportif faaliyetlere açılım sağlayacak bisiklet yolları yapılması çalışmalarına hız veriyor

A+A-

Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) başkentte trafik sorununu azaltacak, sağlıklı yaşam ve sportif faaliyetlere açılım sağlayacak bisiklet yolları yapılması çalışmalarına hız veriyor.

LTB Basın Birimi’nden yapılan açıklamaya göre, bisiklet yolları konusunda Teknik İşler ve Kentsel Tasarım Komisyonu, Meclis Üyesi Onur Olguner koordinatörlüğünde toplantı gerçekleştirdi.

LTB Başkanı Mehmet Harmancı, çalışmayı yürütecek şube amirleri ve ilgili kurum kuruluş temsilerinin katıldığı toplantıda, geçmiş dönemde bu konuda yapılan çalışmalar yeni üyelere aktarılarak, planlanan bisiklet yolları ve alternatif öneriler masaya yatırıldı.

Komite üyeleri ve belediye yetkilileri bisiklet yolları projesi kapsamında pilot güzergah olarak belirlenen Ecvet Yusuf Caddesi’nde inceleme gerçekleştirdi.

İncelemede güzergah boyunca başta güvenlik ve teknik detaylar olmak üzere çeşitli konular haritalar yardımıyla komisyon üyelerine aktarıldı.

(tak)

Bu haber toplam 1276 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler