1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. KUZU HIRSIZLIĞI SORUŞTURMASI SÜRÜYOR
KUZU HIRSIZLIĞI SORUŞTURMASI SÜRÜYOR

KUZU HIRSIZLIĞI SORUŞTURMASI SÜRÜYOR

12 adet kuzunun çalınmasıyla ilgili olarak zanlılar dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı

A+A-

 

 

Haspolat- Taşkent ana yolu üzerinde Karatepe olarak bilinen bölgede 12 adet kuzunun çalınmasıyla ilgili olarak zanlılar dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Tahkikat hakkında bilgi veren polis memuru Tural Güneralp, Haspolat Taşkent ana yolu üzerinde Karatepe olarak bilinen bölgede yapılan  hırsızlık olayı ile ilgili Erşan Göçer, Hüseyin Kasap, Necati Kasap, Mehmet Kasap ve Hakan Hacımusa’nın tutuklandığını söyledi.  Güneralp, hırsızlığın yapıldığı ağılın sahibi Hüseyin Muhasebetçioğlu’nun yaptığı şikayet üzerine başlatılan soruşturma kapsamında zanlıların 11 Eylül 2011 tarihinde yakalandığını kaydetti.

 

“DEĞERLERİ 4 BİN 500 TL”

Söz konusu hırsızlık olayının 4 Eylül 2011 tarihinde 16.30-06.30 saatleri arasında meydana geldiğini ifade eden Güneralp, zanlıların ağıldan tüyleri yeni kırpılmış altı aylık 12 adet kuzunun çalındığını dile getirdi.

Güneralp, çalınan kuzuların HY 946 plakalı araca konulduğunu anlatarak kuzuların değerinin ise 4 bin 500 TL olduğunu da söyledi.

Zanlıların çaldıkları kuzuları Demirhan’da bulunan İşlek Kasap’a 5 Eylül tarihinde 1120 TL karşılığında sattıklarının tespit edildiğini söyledi.

 

“KUZULARIN 11 TANESİ KESİLDİ”

Kuzulardan 11 tanesinin kesildiğini, birinin ise canlı şekilde bulunduğunu anlatan Güneralp, hırsızlık mal kabulünden Zafer İşlek ve Hasan İşlek’in de tutuklandığını kaydetti.

Güneralp, zanlıların polise gönüllü ifade verdiklerini ve suçlarını kabul ettiklerini de ifade etti.

Güneralp, tahkikatın yeni başladığını ve alınması gereken ifadeler olduğunu dile getirerek, zanlıların üç gün daha poliste tutuklu kalmasını talep etti.

 

TUTUKLU KALACAKLAR

Öte yandan söz alan zanlı avukatları ise tahkikatın tamamlandığını ve zanlıların serbest kalmasını talep etti. Yargıç Fügen Ulutekin ise tahkikatın salimen bitirilmesi açısından zanlı Erşan Göçer, Hüseyin Kasap, Necati Kasap, Mehmet Kasap ve Hakan Hacımusa’nın poliste bir gün, zanlı Zafer İşlek ve Hasan İşlek’in ise iki gün tutuklu kalmasına emir verdi.

 

GAZETECİLERE SALDIRDI

Demirhan’da faaliyet gösteren İşlek Kasap’ın yakınları, duruşmanın bitmesinin ardından, zanlıların fotoğraflarını çeken gazetecilere saldırdı.

Görevini yapmaya çalışan basın mensuplarına bağırarak saldıran zanlının yakınlarını, polisler güçlükle sakinleştirdi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1313 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler