1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. KTOEÖS: SİSTEMATİK DEĞİŞİM BAŞLADI
KTOEÖS: SİSTEMATİK DEĞİŞİM BAŞLADI

KTOEÖS: SİSTEMATİK DEĞİŞİM BAŞLADI

Orta Eğitim Öğretmenler Sendikası KTOEÖS, yasaların orta sınıfı yok edilecek şekilde sistematik bir şekilde değiştirilmeye başlandığını kaydetti ve hükümeti istifaya çağırdı. KTOEÖS Başkanı Tahir Gökçebel yazılı açıklamasında, “Son zamanlarda yapıla

A+A-

 

Orta Eğitim Öğretmenler Sendikası KTOEÖS, yasaların orta sınıfı yok edilecek şekilde sistematik bir şekilde değiştirilmeye başlandığını kaydetti ve hükümeti istifaya çağırdı.

KTOEÖS Başkanı Tahir Gökçebel yazılı açıklamasında, “Son zamanlarda yapılan tüm yasal değişiklikler, yargıya müdahaleler; sadece ekonomik ve sosyal olarak en altta olan kesimleri yok edecek hamlelere dönüşmüştür” dedi.

Gökçebel, “Yasa tanımazlık, yolsuzluk, usulsüzlük ve megalomanlıkla sürekli hak budayan bu hükümet, bu düzen miyadını doldurmuştur” diyerek, ülkede cesurca  emekten, çevreden, halktan yana politikalara ihtiyaç duyulduğunu ifade etti.

Gökçebel, şu ifadelere yer verdi:

“Meclis ve hükümet  Kıbrıs Türk halkını temsil etmiyor. Yasal değişikliklerle birkaç şirketin sözcülüğünü yapar hale gelmişlerdir. Bu gün yağma, yolsuzluk, yasa tanımazlık devam etmekte;  kamusal alanlarımız ülke zenginliklerimiz peşkeş çekilmekte; toplumumuz nüfus, kerhane , kumarhane politikalarının esiri yapılmak istenmektedir. Yanlış olan bu politikalar uygulanarak, halka rağmen  iktidarcılık oyunu oynanmaktadır.

Yıllardır ülkeyi yağmalama kararları verenler, her sıkışıklarında yaptıkları gibi davranarak Sosyal Sigortalar yasasını kendi başlarına değiştirmişlerdir. Kıbrıs Türk toplumunu yok edecek olan  dayatma ithal paket tamamlanmak istenmektedir. Yaştan emekli maaşına, sigorta menfaatlerine ve kesintilerin artırılmasına kadar birçok hak budanmıştır.Her seferinde olduğu gibi diyet sadece çalışanlara ödetilmiştir. Şişirme, kaçak nüfusa müsaade edenler, ülkedeki ekonomik faaliyetleri beceriksizce planlayanlar, orta sınıfı yok etmek, yeni devlet düzenini kurmak için elden geleni yapmaktadırlar.

Yıllardır Sosyal Sigortalar fonunu hükümet edenler yönetmiştir, fakat ne hikmetse batıranlar sadece çalışanlardır yaygarası koparılmıştır. Maalesef 2008’den sonra işe giren öğretmenlerimiz emeklilik hakları bu  fona dahil edilmiştir ancak fonu yönetecek yönetim kurulu 4 hükümet, 2 işveren, 1 kamuda en çok üyeye sahip sendika, 1 de en çok üyeye sahip işçi sendikasından kurulmuştur. Çalışanların, öğretmenlerin paraları batırması için tilkiye emanet edilmiştir…”

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 893 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler