1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. “Kronik hastalara sosyal belediyecilik sözü veriyoruz”
“Kronik hastalara sosyal belediyecilik sözü veriyoruz”

“Kronik hastalara sosyal belediyecilik sözü veriyoruz”

CTP-BG İskele Belediye Başkan adayı Bilen Sayılı Bozkırlı, Sağlık Bakanı Ahmet Gülle ile birlikte İskele'nin köylerini gezdi.

A+A-

CTP-BG İskele Belediye Başkan adayı Bilen Sayılı Bozkırlı, Sağlık Bakanı Ahmet Gülle ile birlikte İskele'nin köylerini gezdi.

Bozkırlı kronik hastalara sosyal belediyecilik sözü verdi.
Önce İskele Sağlık Ocağı’nı ziyaret eden CTP’li heyet, ardından İskele'de "Demokrasi Ağacı" altında vatandaşlarla sohbet etti.  Bozkırlı ve Gülle ardından İskele'de ve köylerde hasta ziyaretlerinde bulundu.

Gülle: “Belediyelerle işbirliğine hazırız”
Sağlık Bakanı Ahmet Gülle, sosyal belediyeciliğin önemini vurgulayarak, Bilen Sayılı Bozkırlı'nın bu tür projeler geliştirmesinden duyduğu memnuniyeti belirtti.  Sağlık Bakanlığının bu projeler çerçevesinde belediyelerle her zaman işbirliğine hazır olduklarını, fakat bu hizmetleri gerçekleştirmek için öncelikle sosyal belediyecilik anlayışına sahip belediyelere gerek olduğunu belirtti.  Diyaliz hastaların hastane ulaşımlarının belediye tarafından sağlanmasına destek veren Gülle, araçlarda görevli olacak hemşirelerin de Sağlık Bakanlığı tarafından görevlendireceğini söyledi.

Bozkırlı: “Hastalar ücretsiz taşınacak”
Bozkırlı, diyaliz hastaları gibi kronik sorunları olan ve sürekli olarak hastaneye gitmek zorunda olan hastalara, sosyal belediyecilik anlayışı çerçevesinde destek olacaklarını belirti. Özellikle diyaliz hastalarının haftada 3 kez hastaneye gitmeleri gerektiğine ve her ziyaretin yaklaşık 4 saat sürdüğüne dikkat çeken Bozkırlı, göreve geldiklerinde bu hastaların ulaşım hizmetlerini ücretsiz olarak üstleneceklerini söyledi. Böylelikle, diyaliz hastaların bir refakatçiye gerek kalmadan hastaneye gidebileceğini ve böylelikle ailelerin iş kaybı ve ulaşım giderleri yüzünden oluşacak maddi kayıplarının azaltılacağını söyledi. YD

Bu haber toplam 1229 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler