1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. İşte Bakanlar Kurulu kararları
İşte Bakanlar Kurulu kararları

İşte Bakanlar Kurulu kararları

Bakanlar Kurulubir çok konuyu değerlendirdi ve aşağıdaki konuları karar bağladı

A+A-

Bakanlar Kurulu aşağıdaki konuları karar bağladı:


Bakanlar Kurulu, elektrik santrallerinde kullanılan ve yüzde 1’in üzerinde kükürt içeren yakıt alma süresini 1 Ocak 2016’ya kadar uzattı.
Bakanlar Kurulundan yapılan açıklamada bu kararın; çeşitli sebeplerden dolayı adaya getirilemeyen yüzde 1’in altında kükürt içeren yakıtın adaya getirilmesini sağlamak ve mevcut yakıta göre daha pahalı olan bu yakıtın fiyat farkının vatandaşa yansıtılmaması amacıyla alındığı belirtildi. 
Başbakanlık Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü, bugün Başbakan Ömer Kalyoncu başkanlığında gerçekleştirilen Bakanlar Kurulu toplantısında alınan kararları açıkladı. 
Bakanlar Kurulu, elektrik santrallerinde kullanılan yakıt ile ilgili daha önce alınan “yüzde 1’in altında kükürt içerecek” kararını, 1 Temmuz 2015’ten 1 Ocak 2016’ya erteledi.
Açıklamada, bu karara gerekçe olarak, yakıtın adaya getirilmesinde yaşanan sıkıntılar ile daha pahalı olan bu yakıtın fiyat farkının vatandaşa yansıtılmaması gösterildi.
Bakanlar Kurulu, Eczane Açılışlarının Düzenlenmesi Tüzüğünde de değişiklik yaparak, tüzüğe; “31 Aralık 2015 tarihine kadar Eczacılık Fakültelerinden mezun olan veya mezun olacak olan öğrenciler açısından mevcut tüzük uygulanmaz” maddesi ekledi.
Bakanlar Kurulu Serbest Liman ve Bölge Yönetim Kurulu Üyelerini de görevden aldı. Buna göre, Serbest Liman ve Bölge Yönetim Kurulu Üyelerinden Başkan Hüda Hüdaverdi ile üyeler Halil Talaykurt, Hüseyin Özcafer, Ahmet Tamkan görevden alındı.
Bakanlar Kurulu, DAÜ Vakıf Yöneticiler Kurulu Başkanı İsmail Arter, yönetim kurulu üyeleri Dr. Mehmet Faydalı ve  Hayri Orçanın görevlerine son verilmesi hususununSayın Cumhurbaşkanı'na önerilmesini karara bağladı.

Bu haber toplam 2072 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler