1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. İlk Kez Türkiye’den Bir Uçak Baf'a indi
İlk Kez Türkiye’den Bir Uçak Bafa indi

İlk Kez Türkiye’den Bir Uçak Baf'a indi

İstanbul’dan kalkan uçak Baf Havaalanı’na zorunlu iniş yaptı

A+A-

Libya’ya gitmek üzere İstanbul’dan havalanan bir kargo uçağının önceki akşam üzeri Baf Havaalanı’na zorunlu iniş yaptığı bildirildi.

Kıbrıs Rum basınında yer alan haberde, uçağın aidiyetiyle ilgili birbirinden farklı bilgiler yer aldı.

Alithia “İlk Kez Türkiye’den Bir Uçak Bize Geldi... Baf Havaalanı’na” başlıklı haberinde, imdat çağrısı yaparak en yakın havaalanı olan Baf Havaalanı’na acil iniş talebinde bulunan uçağın Rus kargo uçağı olduğunu yazdı.
Baf Havaalanı’nın saat 16.55’te gelen acil iniş talebine olumlu cevap vererek, pistte güvenlik tertibatı aldığını ve uçağın 17.12’de güvenli şekilde iniş yaptığını belirten gazete, 5 mürettebatı bulunan uçağın önceki gün geç saatlerde veya dün sabah Baf’tan ayrılmasının beklendiğini ekledi.

Simerini birinci sayfasında “Türkiye’den Uçak Baf Havaalanı’na İndi” başlığıyla verdiği haberinde Baf Havaalanı’na iniş yapan uçağın İstanbul’dan Libya’ya konfeksiyon ürünü taşıyan, bir Batı ülkesine ait kargo uçağı olduğunu yazdı.

Uçağın, adanın 120 deniz mili açığındayken teknik arıza belirterek, Baf Havaalanı’na acil iniş izni istediği belirtilen haberde, uçağın motorunda arıza saptandığını ve 5 mürettebatın tamamının Rus olduğunu yazdı.

Ticari uçak askeri havaalanından kalkmış

Fileleftheros ise “Baf’a Acil İniş... Havaalanı Makamları Dün Öğleden Sonra Alarma Geçti” başlıklı haberinde, uçağın IL 76 tipi ticari kargo uçağı olduğunu ve İstanbul’daki bir askeri havaalanından kalktığını iddia etti.
Gazete uçağın Baf Havaalanı’na acil iniş talep etme nedeninin, 4 motordan birinde yağ sızıntısı olduğunu yazdı. TAK

Bu haber toplam 1784 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler