1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Hayvan dostu bir Lefkoşa için İŞBİRLİĞİ
Hayvan dostu bir Lefkoşa için İŞBİRLİĞİ

Hayvan dostu bir Lefkoşa için İŞBİRLİĞİ

LTB Başkanı Mehmet Harmancı, sokak hayvanlarının korunması, barınak yapılması ve sıcak yaz aylarında sokak hayvanları için alınabilecek önlemleri görüşmek üzere hayvan hakları aktivistleri ve örgüt temsilcileriyle bir araya geldi.

A+A-

Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) Başkanı Mehmet Harmancı, sokak hayvanlarının korunması, barınak yapılması ve sıcak yaz aylarında sokak hayvanları için alınabilecek önlemleri görüşmek üzere hayvan hakları aktivistleri ve örgüt temsilcileriyle bir araya geldi.
LTB’den yapılan açıklamaya göre, görüşmede sokak hayvanlarının kısırlaştırılıp doğaya geri bırakılması, konuyla ilgili resmi merciler ve gönüllü veterinerlerle işbirliğine gidilmesi, belediyeye ait barınak yapılana kadar, Hayvanları Koruma Derneği’ne ait barınağın iyileştirilmesi gibi konular ele alındı.

Harmancı: “Sokak hayvanları için el ele vermeliyiz”
LTB Başkanı Mehmet Harmancı, belediye bünyesinde uluslararası standartlara uygun yeni bir barınağın Lefkoşa'ya kazandırılması ve sıcak yaz günlerinin gelmesiyle park ve sokaklara suluk konulması gibi sokak hayvanlarına yönelik işbirliği ve çalışmaların başladığını ifade etti.
“Hayvan Dostu bir Lefkoşa” yaratmak için fikir alışverişi ve dayanışma içinde olmanın gerekliliğine değinen Harmancı, sokak hayvanlarına yönelik ilgili aktivist çevreler ve örgütler ile işbirliği içinde çalışmaların katılımcı ve demokratik bir zeminde devam edeceğini dile getirdi. TAK

Bu haber toplam 1350 defa okunmuştur
Etiketler : ,
Önceki ve Sonraki Haberler